Вы здесь

Нардеп привітав переможців конкурсу «Краща сільська садиба» та працівників сільського господарства району (ФОТОрепортаж)

У четвер, 15 листопада, Павлоградщина шанувала людей, що взяли на себе найважчу та найважливішу роботу — працювати на землі і годувати країну. Без сумніву їхня робота була, є і буде найважливішою, оскільки саме від їхньої праці залежить, що буде на столі у кожного українця. Урочистості до Дня сільського господарства пройшли у Будинку культури в селі Богуслав Павлоградського району.

Зустрічала гостей свята у холі БК чудова виставка українського побуту – експонатів Богуславського музею. Вітали працівників сільського господарства творчі, танцювальні та вокальні колективи, голова Павлоградської РДА Святослав Максимчук та заступник голови Павлоградської райради Лідія Петренко, заступник міського голови Тернівки Лілія Крижановська, депутати сільських та обласної рад, Народний депутат України Артур Мартовицький та представники Павлоградського духовенства.

Так, кращих працівників фермерських господарств та одноосібників Павлоградського району за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у реалізацію державної аграрної політики та з нагоди професійного свята нагородили подяками голови обласної ради Гліба Пригунова, відзнаками обласної профспілки працівників АПК та Департаменту агропромислового розвитку, подяками голови райдержадміністрації та голови районної ради.

З найкращими побажаннями до присутніх звернувся народний депутат України Артур Мартовицький:

«Західний Донбас – це промисловий регіон. Це шахтарі, машинобудівники, це хіміки. Але я задаю собі питання: щоб вони робили і чи мали б такі досягнення підприємства «Павлоградвугілля», якби поряд не було такого потужного аграрного сектору. Я завжди відносився з великою повагою до людей праці на землі, до фермерів, хліборобів. Я вдячний всім тим, хто сьогодні підтримує мою роботу в регіоні, як народного депутата, та мою програму підтримки села, укріплення матеріально-технічної бази, охорони нашої історичної спадщини. Все ці люди роблять від щирого серця, і не на словах, а на ділі!».

Він вручив кращим фермерам й працівникам сільського господарства подяки та подарунки.

Також нардеп привітав фіналістів та переможців конкурсу «Краща сільська садиба», який проводиться в селах Павлоградщини за його ініціативою та при підтримці Павлоградської районної ради, сільських рад вже 5 рік поспіль. За увесь час проведення конкурсу народний депутат Артур Мартовицький особисто відвідав понад 170 сільських садиб-переможців.

Цьогоріч в «Положення про проведення Конкурсу» були внесені зміни. Оскільки на території Павлоградського району в кінці минулого року були створені ще дві Об'єднані територіальні громади, було вирішено проводити Конкурс на трьох рівнях: села, громади та загальнорайонному рівні. У цьому році на звання «Краща сільська садиба» було ні багато, ні мало - 386 претендентів. Так, на першому рівні визначалася краща садиба кожного села окремо. На другому рівні визначалися володарі 1, 2, 3 місця в кожній об'єднаній територіальній громаді. На третьому рівні визначаються володарі 1, 2 і 3 місця з числа переможців на рівні громади районної конкурсною комісією. Отже володарями звання «Краща сільська садиба. Район», відповідного свідоцтва та грошових винагород від депутата стали: подружжя Миколи та Віри Щербаченко – мешканці селища Новоолександрівське Межиріцької ОТГ (зайняли 3 місце); Марина Вікторівна Глухова – мешканка села Богданівка Богданівської ОТГ (2 місце) та Тетяна Іванівна Бабіч – мешканка села Богуслав Павлоградського району (1 місце).

Нагородив нардеп і господарів садиб, яких було визнано взірцем конкурсу «Краща сільська садиба» протягом 5 років. Вони були не лише постійними учасниками конкурсу, а й кожного року прикрашали свої домівки й подвір’я зеленими насадженнями, декоративними скульптурами, розвивали власне господарство – розводили домашніх тварин та птицю, тощо. Отже взірцями конкурсу стали: Анатолій Іванович Крупський – мешканець села Малоолександрівське Троїцької ОТГ та подружжя Івана та Наталі Явтушенко – село Вербки Вербківської ОТГ.

Що не говори і як не гадай, а справжньою окрасою нашого села і району, є наші люди —невтомні  і працьовиті. Павлоградський район, в якому утворилися 4 об’єднані територіальні громади, пишається їх сумлінною, багаторічною працею на рідній землі.

Славетний край Вербківської ОТГ об’єднав під своїм крилом 13 фермерських господарств: «Еліта», «Ставки», «Прогрес» «Славіч», «Шевела»,«Київ», «Пітер»,  «Сонячний», «Хеліантус», «Агріколь Самара», «Розслан», «Україна», «Старт».

На території  Богданівської громади вже багато років працюють  товариства: «Нива»,  «Батьківщина», «Сила», «Сатиренко». Завдяки їх наполегливій праці наповнюється  бюджет і вноситься вагомий вклад в розбудову громади.

А гостинне село Богуслав, яке, до речі, збирається незабаром приєднатися до Богданівської ОТГ, розквітає завдяки  господарствам: «Шторм», «Шторм 2», «Максимум-2007», «Корінь».

Троїцька громада має на своїй території 7508 га сільськогосподарської землі, яку обробляють фермерські господарства: «Агро КАМР», «Малоолександрівське», «Ельдорадо», «Снятенське», «Нива Замкового».

Бюджет Межиріцької ОТГ, яка в основному займається хліборобською працею, сьогодні наповнюють велика кількість одноосібників, фермерські господарства та приватні підприємства: «Граніт», «Зоря», «Бай», «Іссіда», «Явір», «Скіф», «Альфа».