Вы здесь

В Павлограді пройшла масштабна акція протесту (ФОТОрепортаж, Відео)

У п’ятницю, 16 листопада, о 9 годині ранку кілька сотень павлоградців знову вийшли на мирну акцію протесту. На цей раз під будівлю міськвиконкому. Виступали проти підвищення комунальних тарифів у місті на воду, газ, опалення, електроенергію та проїзд в громадському транспорті. Мітингарі вимагали провести розслідування причин зриву опалювального сезону в місті та притягти до відповідальності людей, які в цьому винні.

Зокрема вимагали відставки міського голови Павлограда Анатолія Вершини через те, що допустив таку ситуацію.

Основним організатором акції став голова Конфедерації вільних профспілок України в Дніпропетровської області та організації шахтарів-інвалідів Микола Житник. Його підтримали і інші колеги, зокрема голова Дніпропетровської обласної спілки інвалідів праці та постраждалих на виробництві «Мир» Олександр Бобков. Підтримати шахтарів та інших павлоградців та виступити на мітингу приїхали і голови Вербківської та Богданівської об’єднаних територіальних громад.

«Чому таке багате місто, як Павлоград, сьогодні має такі проблеми? Мільярдний бюджет – це величезні гроші для нашого міста. В ситуації, яка склалася з початком опалювального сезону, винні тільки керівники міст. Так вважає і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман»,

- каже Микола Житник.

Також мітингувальники вимагали аби відповідні органи перевірили використання бюджетних коштів міста Павлоград. А також, щоб влада в країні знизила ціни на газ, житлово-комунальні послуги, продукти першої необхідності та медикаменти.

«Цей мітинг не є політичним, хоча тут присутні не лише шахтарі-регресники, інваліди та звичайні мешканці міста, а й депутати міської ради, атовці, члени громадських організацій та політичних партій. Ми, як можемо, підтримуємо громаду міста, але, нажаль, ми у меншості»,

- зауважив депутат Павлоградської міськради та голова штабу «Національні дружини Павлограда» Сергій Тищенко.

Відеотрансляцію мітингу дивіться за посиланням у нашій групі у Фейсбуці.

Наприкінці мітингу учасники акції протесту склали резолюцію, яку організатори направлять до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

«Ми, мешканці міста Павлоград Дніпропетровської області провели мирну акцію протесту біля Павлоградської міської ради проти бездіяльності міського голови Вершини Анатолія Олексійовича та керівництва відповідних підприємств, яка призвела до зриву початку опалювального сезону.  Місцева влада виправдовує власну некомпетентність відсутністю коштів. Хоча бюджет міста дозволяє вчасно підготуватись до опалювального сезону. Внаслідок безвідповідальності місцевої влади наші діти були змушені замерзати в холодних приміщеннях, хворі в лікарнях змушені окрім своїх недугів боротись ще й з холодом, люди з інвалідністю, які не в змозі пересуватись самостійно, знаходились в критичному стані.

Вимагаємо:

1. Провести розслідування причин зриву опалювального сезону в місті Павлоград, притягти до відповідальності осіб, які винні в цьому та доручити відповідним органам провести перевірку використання бюджетних коштів в місті Павлоград.

2. Зменшити ціни на газ, житлово-комунальні послуги, пальне, продукти першої необхідносл та медикаменти. Оскільки навіть мешканці нашого шахтарського регіону, де більш менш доходи населення дозволяють вижити в нинішніх складних економічних умовах, вимушені витрачати більше половини свого доходу на комунальні платежі та харчування. Тому вимагаємо негайно вжити заходів, та припинити тарифний та ціновий геноцид українського народу»,

- йдеться в тексті резолюції.

Порядок на заході забезпечували працівники Павлоградського відділу поліції.