Вы здесь

Павлоградська швидка допомога - серед найкращих

У жовтні на території санаторію «Новомосковський» у селі Орлівщина пройшов 9-ий щорічний чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Дніпропетровської області з міжнародною участю. І наше місто опинилося серед лідерів. Так, бригада Павлоградської станції екстреної медичної допомоги посіла 2 місце, пропустивши вперед тільки команду м. Дніпро.

У змаганнях взяли участь 16 бригад швидкої допомоги, вісім з яких представляли Дніпропетровщину. Також у змаганнях взяли участь гості з Одеської, Харківської, Херсонської, Сумської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Донецької областей та вперше в історії змагань, які проводяться з 2009 року, – команда з Білорусі.

Павлоград представляла молода та енергійна бригада екстреної медичної допомоги Тернівської підстанції, в складі фельдшерів Анни Стадник, Анни Щербак і водія Сергія Чорного. Серед 8-ми підстанцій Павлоградської станції швидкої медичної допомоги бригада Тернівської підстанції, показавши найбільш злагоджену і результативну роботу, посіла перше місце на регіональних змаганнях і отримала право представляти Павлоград на обласних змаганнях.

В перший день змагань учасників очікували 5 конкурсів, а на другий день – ще два. Медики надавали допомогу постраждалому в ДТП, потерпілим від пожежі, пацієнтам з інфарктом і обструктивним бронхітом. Умови змагань були максимально наближені до реальних. На виконання кожного завдання відводився певний проміжок часу. За діями команд пильно стежили судді. Так, всього за 9 хвилин учасники мали оглянути постраждалого в ДТП, зупинити кровотечу, накласти шину і завантажити потерпілого до реанімобіля.
На надання допомоги пацієнту з інфарктом відводилося 15 хвилин. За цей час потрібно було встигнути зробити кардіограму, виміряти тиск, встановити діагноз, вколоти пацієнтові необхідні ліки, покласти його на ноші та занести до карети швидкої.

«Хотілося б зазначити, що фельдшери Анна Стадник, Анна Щербак та водій Сергій Чорний на конкурсних завданнях працювали дружньою командою. Хоча завдання були дуже складні, і тільки командна гра привела до такого відмінного результату»,

- розповіла старший фельдшер відокремленого підрозділу Павлоградської станції екстреної медичної допомоги Людмила Литвин.

Зауважимо, на Павлоградській станції постійно проводяться спеціальні заняття з водіями і медпрацівниками з надання екстреної допомоги. Під час цих занять відпрацьовуються злагодженість дій для досягнення головної мети – допомоги постраждалим, бо від роботи фельдшерів залежить здоров'я, а часом - і життя людей.