Вы здесь

Як здешевити вуличне освітлення в Павлограді

Не так давно міська влада відійшла від того, аби вимикати зовнішнє освітлення у нічний час. Вулиці Павлограда  освітлюються цілодобово. Тепер депутати замислились над тим, як зекономити бюджетні кошти на вуличному освітленні.
 
Під час спільного засідання депутатських комісій було запропоновано три варіанти, які можуть зменшити витрати міської казни: вимикати вуличні ліхтарі з 01.30 ночі до 04.00 ранку; замінити вуличні світильники економними світлодіодними; вмикати на Дніпровській не всі ліхтарі, а через один чи два.
 
Першу пропозицію більшість депутатів не взяли до уваги. Для того ж, аби перевести все місто на економні ліхтарі, потрібні чималі кошти. Так само потрібні кошти, аби вулицю Дніпровську уночі освітлювали не всі ліхтарі. За словами керівника КП «Павлоград-Світло» Бориса Сінюкова, процес керування зовнішнім освітленням вимагає програми диспетчеризації.

«Програма диспетчеризації ділиться на два етапи: перший - загальний. Цей етап дозволяє керувати освітленням у тому вигляді, який ми зараз маємо, тобто в цілому по вулицях. У цьому випадку вимикати освітлення ми можемо лише цілими вулицями. Другий етап – установка світильників, котрі матимуть індивідуальне управління. Дніпровська на сьогодні має такі світильники, але потрібна ще відповідна програма. Така програма станом на 1 січня 2018 року коштувала 820 тис. грн. Зараз значно дорожча»,

– розповів Борис Сінюков.
 
Який шлях обрати, аби зекономити міський бюджет і при цьому знову не занурити місто у пітьму - депутати думають.
 
За словами міського голови Анатолія Вершини завдяки заміні світильників по вул. Дніпровській на світлодіодні було зекономлено 500 тис. грн міського бюджету.