Вы здесь

В Павлограді починається опалювальний сезон…але тільки де-юре

У понеділок, 5 листопада, у міськвиконкомі пройшла позачергова сесія Павлоградської міської ради. Ще до початку розгляду питань міській голова Анатолій Вершина відзвітував перед депутатами щодо опалювального сезону в Павлограді. Коли він почнеться наразі не відомо. Бо наше місто й досі не отримало від НАК «Нафтогаз» номінації (ліміту) на газ.

«Ми ще повністю не закрили борг перед "Нафтогазом". Залишається закрити ще 21,6 мільйонів гривень. А грошей в бюджеті вже немає. Ми й так познімали кошти зі всіх статей бюджету, зокрема з програм соціальної сфери, щоб закрити борг перед "Нафтогазом". Але номінацію все одно не дають», 

- казав мер.

Рішенням сесії депутати виділили із міського бюджету 7,2 мільйони на погашення вищезгаданої заборгованості перед «Нафтогазом». Таким чином залишилось погасити ще 14,4 мільйони.

Нагадаємо, минулого тижня міський голова був з дводенним візитом у Києві, зустрічався з питання надання Павлограду ліміту на газ з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, першим заступником правління НАК «Нафтогаз України» Сергієм Переломою. Однак переговори з чиновниками нічого не дали.

«Якщо ми отримаємо номінацію, то одразу підключемо до опалення всі садочки, школи, лікарні та житлові будинки, де майже немає боргів за опалення перед КП «Павлоградтеплоенерго». А ті будинки, де є великі борги або рівень сплати за опалення менше 50 % підключати взагалі не будемо»,

- зауважив мер.

До речі, за повідомленням директора КП «Павлоградтеплоенерго» Миколи Вовка, в цьому році до опалення не підключать як мінімум 88 будинків -  їх вже відрізали. Можливо, що цей список ще не закінчено.

А вже сьогодні, 6 листопада, на позачерговому засіданні Павлоградського міськвиконкому було прийнято рішення про початок опалювального сезону в нашому місті. Правда, тільки де-юре - на папері. Технічно всі котельні, будинки та бюджетні установи готові до опалювального сезону. Однак фактично КП «Павлоградтеплоенерго» не може подати тепло в будинки й бюджетні організації через відсутність «номінації» (ліміту) на газ.

Також на нараді стало відомо, що в наданні кредиту на вищезазначену суму (майже 15 мільйонів) «Павлоградтеплоенерго» вже відмовив і «Приватбанк», і «Ощадбанк». Все це через те, що у "Павлоградтеплоенерго" заблоковані усі рахунки. На інші банки, за словами мера, надії майже немає.

Крім того, в цей день на апаратній нараді у виконкомі було прийнято рішення знову звернутися з листом до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, з проханням терміново втрутитися в ситуацію, яка склалася в Павлограді.

Що стосується 22 мільйонів гривень, які колись місто поклав на депозит, то їх там вже давно немає.

«Так ми дійсно поклали на депозитний рахунок 22 мільйони. Запрацювали на відсотках кілька сотень тисяч. Але ви повинні розуміти, що це не випадкові, а бюджетні гроші. Всі вони були розписані за різними статтями бюджету і вже давно знайшли своє застосування, їх освоїли згідно відповідних програм. На даний момент на депозитних рахунках міської ради - нулі»,

- прокоментував ситуацію міський голова Анатолій Вершина.