Вы здесь

Павлоградські інваліди відвідали безкоштовну екскурсію містом (ФОТО)

В понеділок, 22 жовтня, члени спортивної команди інвалідів Павлограду ФСК ім. В. М. Шкуренка, побували на безкоштовній екскурсійній подорожі , яку для них організував колектив екскурсійного бюро «Мандрівниця» в рамках свого благодійного міні-проекту «Історія міста – людям». До речі, це вже стало доброю традицією екскурсбюро.

Так, вперше безкоштовну екскурсію провели напередодні святкування Дня визволення Павлограду, 12 вересня. Потім, 6 жовтня, відбулася авторська екскурсія Євгенії Шальської, присвячена тайнам та легендам Павлограду. Колектив «Мандрівниці» постійно шукає краєзнавців-любителів та тісно співпрацює з колективом Павлоградського історико-краєзнавчого музею.

Під час екскурсії дівчата й хлопці - спортсмени дізналися по те, ще раніше у приміщенні сучасного Управління соціального страхування та захисту населення була кондитерська, де учні сусіднього ліцею смакували пончиками та чаєм. А під час, коли у приміщенні технікуму працювала льотна школа, льотчики-пілоти ходили розважатися у сусідню ресторацію, яка розміщалася в приміщенні будинку ветерана (БК ім. Кірова). Вразило спортсменів і те, що тодішній міський голова організовував благодійні бали, де збиралися кошти для вирішення міських проблем, на які в міській скарбниці не хватало грошей.

А ще екскурсанти на свої очі побачили залишки стародавньої  кам’яної бруківки на вулиці Ганни Світличної. Не оминула розповідь гіда і павлоградський гусарський полк, вигаданий герой якого - поручик Дмитро Ржевський увічнений у скульптурі, розсівся на лавці біля заводоуправління ДП «НВО «ПХЗ». Із задоволенням екскурсанти сфотографувалися із бронзовим гусаром на згадку. І потім навідалися до історико-краєзнавчого музею Павлограду, де вони бувають частими гостями, щоб дізнатися про нові цікавинки та експонати.

На завершенні подорожі «Манрівниця» подарувала спортсменам на згадку сувеніри - магніти із краєвидами сучасного Павлограда.

Спортсменам дуже сподобалася змістовна подорож містом і вони подякували за увагу та небайдужість до них гіда - директора музею Тетяну Ведмідь та керівника «Мандрівниці»- Сергія Пасічника.

До речі, «Мандрівниця» запрошує всіх мешканців міста на безкоштовну екскурсію містом 17 листопада, а також на інші цікаві подорожі, які планують організувати у листопаді: у місто Соледар – до «Соляних шахт», у екопарк Фельдмана, у м. Василівка до підземель садиби Попова та ін.