Вы здесь

В Павлограді пройшов літературний конкурс «Герої рідної землі» (ФОТО, Видео)

Вже другий рік поспіль у Павлограді у центральній міській бібліотеці ім. Ганни Світличної пройшов літературний конкурс читців та поетів «Герої рідної землі», приурочений до Дня захисника України та до Дня українського козацтва.

Цьогоріч на конкурс було подано 46 колективних заявок - 61 читець змагалися за двома віковими категоріями (діти до 18 років та дорослі від 19 років) у 5-ти різних номінаціях:

  • «Я в мальвах знов для тебе буду жити»: виконання віршу, написаного поетом-учасником АТО;
  • «Повертайся живим»: виконання вірша про подвиг захисників України, написаний будь яким поетом;
  • «Як я ненавиджу війну…»: виконання власного твору даної тематики;
  • «Незламні»: колективне виконання вірша
  • «Хай бог боронить край мій рідний»: виконання вірша-присвяти героїчній події, особистості тощо.

Метою заходу є увічнення пам’яті захисників України, популяризація творчості поетів-ветеранів АТО, виявлення обдарованої молоді та визначення перспектив розвитку аматорського мистецтва в регіоні.

Почався захід із гімну України та хвилини пам’яті за загиблими на війні. Перед присутніми з вітальним словом виступила заступник міського голови Олена Шуліка.

Журі оцінювало учасників за наступними критеріями: художній рівень; виконавська майстерність;оригінальність сценічного твору; музичне оформлення; сценічна культура; костюми та артистичний вигляд виконавців. В кожній номінації нагородили по три переможці – 1,2 і 3 місця. Відзначили і найменшу учасницю конкурсу Катерину Анікіну

Конкурсному журі, в складі якого були волонтери, журналісти, бібліотекарі та акторки театру, було дуже важко визначити переможців в кожній номінації та кожній віковій групі, бо кожен з читців був дуже сильним та щирим у своїх виступах.

«Конкурс тривав більше трьох годин. Були і сльози горя, і гордості, і жалю. Ніхто цього вечора не залишився байдужим. Та й журі було дуже важко обирати переможців, бо всі вони виступили достойно»,

- кажуть бібліотекарі.

А батьки загиблих в АТО бійців, які теж були запрошені на захід, особливим призом «Матусині симпатії» відзначили читця Станіслава Іванова, який прочитав вірша про те, як боєць писав листа рідній матері.