Вы здесь

В селі Нова Русь відкрилося оновлене цілюще джерело (Фото, Відео)

У вівторок, 9 жовтня, в селі Нова Русь Павлоградського району відбулася грандіозна подія не тільки для місцевих мешканців, а й для жителів всієї Дніпропетровщини – на високому пагорбі на лоні красивої природи після реконструкції відкрилося незвичайне цілюще джерело Великомученика і цілителя Пантелеймона. Вода з цього джерела має цілющі властивості.

Реконструкція та повне оновлення джерела в екологічно-чистому регіоні стали можливими завдяки проектам міні-грантів компанії ДТЕК «Громада своїми руками» та народного депутату України Артура Мартовицького «Джерела Павлоградщини». Загальна вартість проекту реконструкції та благоустрою склала 260,5 тисяч гривень (52,6 тисячі – із фонду конкурсу ДТЕК, 15,4 тис – власний вклад, 57 тис – особистий вклад Артура Мартовицького та Благодійного фонду сприяння соціально-економічному розвитку Західного Донбасу, 86,5 тис – внески благодійників та партнерів, 46 тис – кошти фермерських господарств та мешканців громади, які зібрала Новоруська благодійна організація «Пролісок життя»).

На урочисту церемонію відкриття приїхав керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ, митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней щоб освятити чудодійне джерело, яке ще за часів радянської влади пустили в непам’ять. Староста сіл Мар’ївка, Зелене та Нова Русь Валентина Гончаренко розповідає, що ще у 90-ті роки, коли церкви в селі не було, віряни ходили на це місце під час посухи і здійснювали молебні, щоб пішов дощ. І він таки йшов.

Джерело стало відроджуватися тільки у 2000-ні, після того, як за ним почали піклуватися церковнослужителі – Свято-Успенська церковна громада та місцеві мешканці. Вони відновили зруб на криниці, а також поставили нові кільця, нижче на два десятки метрів вирили новий глибокий колодязь. З криниці в колодязь провели трубу - і тепер студена вода по ній стікає вниз. Пізніше поруч із колодязем встановили хрест та дерев’яний стіл. Місцеві священнослужителі кажуть, що це зробили батьки, хлопчик яких зцілився від цієї води.

Тепер же завдяки реалізації одразу двох проектів територію джерела облаштували: над колодязем поставили дерев’яну різну альтанку з металевим ковпаком та хрестом на верхівці, навколо поклали бруківку та поставили металевий паркан, а від криниці до колодязя зробили доріжку. Під альтанкою окрім колодязя облаштували і місце для купання. Тут встановили гранітну плиту, на якій вигравіювали молитву, із краном, для того, щоб людям було зручно не тільки омиватися, а й набирати воду у посуд.

«Милосердний Господь зійшов на це місце, щоб тут молитвами Великомученика та цілителя Пантелеймона дарував людям зцілення від усіляких хвороб та недугів. Сьогодні дуже багато людей хворіють, бо забруднене повітря, навколишнє середовище – все по гріхах людських. Але все ж таки ще трапляються проблиски Благодаті Божої, як тут, коли дитина зцілилася. Таким чином люди отримують милість Божу та черпають цю воду, щоб зцілитися. І я вірю, що Господь по молитві зійде і освятить це джерело, щоби усі, хто сюди прийде отримували зцілення, заспокоєння, благословення та допомогу Божу»,

- звернувся до усіх присутніх владика Іриней.

 

Після свого звернення митрополит разом із іншими священнослужителями Павлоградського благочиння провели священний молебень. В ньому участь взяли і близько півсотні вірян, які в цей день приїхали на урочисте відкриття із Павлограду та інших населених пунктів регіону.

Після церемонії освячення та відкриття владика Іриней нагородив всіх благодійників та людей, причетних до оновлення та облаштування джерела церковними подяками. Також активні мешканці громади отримали подяки від народного депутата Артура Мартовицького та голови Богданівської сільської ради Олексія Грищенка.

«Ця подія для нашого регіону дуже знакова. Сьогодні здійснилася мрія покійного отця Валентина, який приїжджав сюди разом із владикою ще три роки тому. Я думаю, що він дивиться на нас із неба і радіє разом з усіма мешканцями регіону, які приїжджають сюди із чистим серцем та душею, які допомагали зробити цю священну справу. Я щасливий, що нам усім разом вдалося відновити не тільки це цілюще джерело, а й історію Павлоградщини»,

- каже Артур Мартовицький.

Кореспондентові газети «ТН-Экспресс» вдалося особисто поспілкуватися із владикою Іринеєм. І він розповів, чому саме це джерело є особливим для нашого краю:

«Це джерело – велика підтримка для здоров’я людини. Усіляка вода несе в собі життя та зцілення, особливо після освячення. А від цієї води колись вже було зцілення дівчинки – це милість Божа. Тому те, що джерело відновили, дуже важливо. На Дніпропетровщині вже є цілющі джерела, але таке особливе, на лоні природи, перше. А сьогодні до цієї води припали бджоли – це великий небесний знак. Чи можна порівняти по силі це джерело, наприклад, із Святогорським? Можна, бо все це одна земля. Річка Самара простирається по всій Дніпропетровщині, її води проходять через багато святих місць. Вона витікає з Петропавлівського району з села Хороше - там є Троїцький пустельний чоловічий монастир. А закінчується річка біля Свято-Миколаївського Пустельного Самарського чоловічого монастиря в Новомосковському районі. А всі джерела та струмки впадають в Самару. І це дуже важливо».

Тепер і у нас в регіоні є своє особливе красиве та святе місце - чудову та цілющу живу легенду Нової Русі з впорядкованою територією, де кожен, хто бажає зцілитися може прийняти цілющу воду джерела, посидіти в бесідці, помолитися та попросити в Бога та джерела здоров’я та допомоги.


Як дістатися до джерела?

Село Нова Русь розташоване приблизно в 40 кілометрах від Павлограда. Від столиці Західного Донбасу до нього можна добиратися двома шляхами:

- по дорозі через село Вербки, повз шахти ім. Героїв Космосу, сіл Степ і Поперечне (більш короткий шлях - близько 38 кілометрів);

- по дорозі через села Богуслав, Богданівка, Нова Дача і Кохівка (відстань 43 кілометри, але дорога набагато краща).