Вы здесь

Павлоградські школярі долучилися до благодійної акції захисту тварин (ФОТОрепортаж)

В четвер, 4 жовтня, в багатьох навчальних закладах України пройшов «Всеукраїнський урок доброти», приурочений до Всесвітнього дня тварин. Так, в Павлограді до цієї благодійної акції долучилася загальноосвітня школа № 9 під керівництвом її директорки Аліси Рябової.

В цей день в школі пройшла ціла низка різноманітних заходів – тренінги, майстер класи, спілкування із тваринами та волонтерами, які ними піклуються, виступ кінологічного клубу «Антарес». Також працювала фотозона «Вони шукають добрі руки», фотосушка «Дай лапу!» виставки іграшок «Пухнастики» і книжок «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» тощо.

А ще діти провели акцію «Добре серце», в рамках якої уся школа (41 учнівський клас) зібрала корм для тварин та теплі речі, які потім учні зі своїми вчителями передали на Станцію юних натуралістів, волонтерам, які опікуються кішками та притулок для вуличних собак. Останній заклад учні одного класу вирішали відвідати особисто, щоб подивитися на тварин та поспілкуватися із ними.

«Виявляється більшість з моїх учнів не знали, що в Павлограді взагалі існує такий притулок і тут можна безкоштовно взяти собі на виховання додому собаку, - розповідає класний керівник 10А класу Тетяна Копал. – Діти не лише подивляться, як тут живуть безпритульні собаки, а й цей захід допоможе виховати в них повагу, вірність, любов, піклування та дбайливе ставлення до ближнього, до братів наших менших».

Діти передали притулку корм для дорослих собак та цуценят, ковдри й підстилки, щоб тварини не замерзли взимку. Потім вони пішли до вольєрів, щоб привітатися із пухнастими мешканцями притулку. Вражень від спілкування з тваринами у дітей була ціла купа. А кілька школярів навіть захотіли забрати додому собаку.

До речі, на даний час в Павлоградській міській дільниці відлову та тимчасового утримання безпритульних тварин знаходиться 69 собак, 14 з них перебувають у виставковій зоні і вже чекають на своїх нових хазяїв. Є тут і породисті собаки, і дворняги. На деяких з них, щоб забрати додому, вистроїлась ціла черга, кажуть працівники закладу. Фото і інформацію про собак, які чекають на своїх турботливих хазяїв ви можете подивитись на сайті КП «Затишне місто» в категорії «Вони шукають дім», а потім зателефонувати за номером 095 278-79-11.

Загалом умови у безпритульних собак тут непогані. Кожна собака утримується в окремому металевому вольєрі з сіткою (всього їх в притулку 104), де є будка, миски для їжі та води. Наразі співробітники притулку почали закладати стінки вольєрів цеглою та утеплювати їх спеціальними матеріалами, щоб взимку собаки не мерзли. На території притулку для лікування та щеплення тварин є стерильна операційна та ванна кімната. Є тут і електронні ваги, і всі необхідні ліки та вакцини. А нещодавно притулок отримав для собак 2 тонни нового більш якісного корму українського виробництва. Працівники кажуть, що собаки після цього корму стали швидше міняти шерсть і навіть гладшати. Сьогодні в притулку працюють 8 робітників, серед них лише 1 ловець, та й то - жінка.