Вы здесь

Чому деякі павлоградці добровільно йдуть з життя?

Наразі у Павлограді простежується тенденція до збільшення кількості самогубств. Йдуть з життя не лише дорослі чоловіки і жінки, а навіть діти. Що ж підштовхує павлоградців до такого вчинку і як їм зарадити? Про це розповіла міський психіатр Наталія Гамій.
 
За перше півріччя 2017 року у Павлограді було скоєно 14 самогубств, а за перше півріччя цього року таких випадків у місті було зафіксовано вже 20. В області цьогоріч серед дітей було зафіксовано 10 випадків суїцидів, один з яких стався у Павлограді. Невдалих спроб звести рахунки із життям серед дітей на Дніпропетровщині було 11. 
 
За інформацією Наталії Гамій, наразі серед молоді простежується зв’язок між самогубством та буллінгом, зокрема через он-лайнові мережі і знущання з боку оточуючих. Травми і жорстоке ставлення до вразливої людини сприяють загостренню у неї  емоційного стресу і можуть спровокувати депресію і суїцидальну поведінку. Набагато більшою мірою схильні до самогубства молоді люди, які піддавалися фізичному, сексуальному насиллю, діти, батьки яких розлучилися, та діти, які жили чи живуть у дитячих будинках. Також ризик виникнення суїцидальної поведінки можливий у літніх людей, які живуть на самоті.
 
Важливим фактором ризику серед людей, які мають суїцид альні настрої, є доступ до токсичних засобів, вогнепальної зброї, побутової хімії, пестицидів, висотних будівель, залізничних колій, отрути, медикаментів, джерел чадного газу. 
 
Як зазначає психіатр, публікації в засобах масової інформації, коли самогубству надається сенсаційне забарвлення, збільшує ризик того, що у суїцидентів знайдуться наслідувачі серед уразливих людей. Встановлена пряма залежність суїцидальної поведінки вразливих людей і знайомство з прикладами самогубств. Свою роль відіграє й інтернет, як головне джерело інформації по самогубствам.
 
Надійним захистом від самогубств є відчуття благополуччя, стратегії позитивного мислення і подолання труднощів, стійкість до стресів і травмуючих впливів,емоційна стабільність, оптимістичність світогляду і добре розвинена самосвідомість, самооцінка, віра в свої сили і вміння розв’язувати проблеми, зокрема і звертатися за допомогою коли це потрібно.