Вы здесь

Богуславці відвідали Сорочинський ярмарок

Сорочинський ярмарок – одне з найбільших всенародних дійств в Україні, яке триває протягом одного з останніх серпневих тижнів у селі Великі Сорочинці Миргородського району, що на Полтавщині. Цього року ярмарок відвідали і гості з Павлоградщини – Богуславський народний хор ім. С. Кулика.
 
Цього тижня, з 21 по 26 серпня, у Великих Сорочинцях неймовірно людно – на знаний ярмарок з’їхалися гості не лише з Полтавської області, а й з усіх регіонів України. 
 
Для Богуславського  народного хору ім. С. Кулика вже стало традицією відвідувати Сорочинський ярмарок. Цьогоріч, окрім грамот та подарунків, хористи отримали ще й величезний заряд позитивних вражень, емоційного творчого піднесення, національної гордості на весь рік.
 
До слова, ярмарковий рух в Україні має багатовікову історію. Уже в 40-х роках XIX ст. в Україні діяло 12 тисяч ярмарків, у тому числі 178 великих і середніх. Сорочинський не був ні найбільшим з них, ні найвідомішим. Село Великі Сорочинці Миргородського району, напевне, й залишилося б, як і багато інших сіл Полтавщини, маловідомим, якби його не прославив письменник Микола Гоголь. У наш час з серпня 1999 року, згідно з указом Президента України, Сорочинський ярмарок має статус національного.