Вы здесь

У першотравенських школах запроваджується нова система харчування

У новому навчальному році у школах Першотравенська буде введений новий порядок організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти міста. Відповідне рішення затвердили на черговому засіданні виконавчого комітету міста.
 
За словами начальника міського відділу освіти Ольги Горіної, відповідно до нового Закону України «Про освіту» головною функцією школи є надання якісної освіти. Тож, інші завдання закладу, в тому числі і харчування, мають виконувати вузькі спеціалісти. Мова йде про таке поняття, як аутсорсинг, процес передачі організації харчування учнів компаніям-переможцям конкурсних торгів на договірних засадах.
 
Така система харчування учнів вже давно успішно працює у країнах Європи. Наразі чимало українських закладів освіти також запроваджують аутсорсинг, зокрема і в освітніх закладах Павлограда.
 
Відповідальним за організацію та якість харчування дітей у закладах загальної середньої освіти, за матеріально-технічний стан приміщення харчоблоку, дотримання вимог санітарного законодавства та виконання норм харчування є підприємство, яке визначається переможцем після проведення тендерної процедури і має право надавати послуги з організації харчування на підставі укладеного договору.
 
Контрольна функція за процесом організації харчування, якості надання послуг та якості приготування їжі покладається на керівників шкіл. Міський відділ освіти також здійснює контроль за організацією харчування учнів, додержанням вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм. У кожному навчальному закладі буде призначено відповідальну особу за організацію харчування дітей та створено бракеражну комісію у складі медичної сестри, відповідальної особи від закладу, представників батьківської громадськості тощо.
 
Спільно з підприємством-виконавцем послуг розробляється режим роботи їдалень та графік харчування. Керівництвом шкіл підприємству, що здійснює харчування, надаються списки учнів, що потребують дієтичного харчування, списки учнів, які мають право на безоплатне (пільгове) харчування відповідно до чинного законодавства. Харчування учнів пільгових категорій організовуватиметься за кошти міського бюджету.
 
Так, безкоштовним харчуванням і надалі буде забезпечено: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; учнів 1-11 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» згідно зі списками управління праці та соціального захисту населення; учнів, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення антитерористичної операції; дітей-інвалідів; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в класах з інклюзивним навчанням.
 
Гарячим харчуванням з 50% знижкою від встановленої вартості з відшкодуванням різниці за рахунок коштів міського бюджету буде забезпечено: учнів, батьки яких мають статус учасника бойових дій, ветерана війни-учасника війни; учнів, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
 
Вартість харчування в закладах загальної освіти для учнів, які не відносяться до пільгових категорій, встановлено у розмірі до 20 грн на день за рахунок батьківської плати.
 
Підприємство-надавач послуг організовує харчування за перспективним десятиденним меню, погодженим з управлінням Держпродспоживслужби. Воно постачає в їдальні продовольчі товари, забезпечує суворе дотримання правил прийому товарів та сировини, вимог до кулінарної переробки харчових продуктів, а також умов, терміну зберігання та реалізації продуктів, що швидко псуються. До реалізації в шкільних їдальнях допускаються продукти харчування та продовольча сировина тільки за наявності документів, що підтверджують їх походження, якість та безпеку. З метою належного контролю за якістю продуктів, їх сумісності в холодильних камерах, підприємство забезпечує в робочий час допуск представників виконавчого комітету, закладу загальної середньої освіти та представників батьківського комітету (за наявністю санітарних книжок) до приміщень харчоблоків. Також підприємство щоденно забезпечує належний санітарний стан приміщень шкільних їдалень, обладнання та інвентарю.
 
Органи місцевого самоврядування, за необхідності, можуть створювати тимчасові комісії для здійснення перевірок за організацією та якістю харчування учнів.
 
Із запровадженням нової системи організації харчування школам вдасться вирішити проблемні питання, що накопичувалися роками. Адже стара система не дозволяла вносити кардинальні зміни у процес харчування, які вже давно були необхідними. Тож, відтепер першотравенські школярі харчуватимуться більш якісно, що є дуже важливим для здоров’я та повноцінного розвитку підростаючого організму дитини.