– В період січень-липень 2018 року послугами Павлоградського міськрайонного центру зайнятості скористалися 659 осіб, які проживають на території Павлоградського району, з них за направленням центру зайнятості працевлаштовані 274 особи (147 безробітних осіб), – інформувала Ціпура Світлана Іванівна.
– А на які посади були працевлаштовані люди?
– Службовцям ми запропонували такі посади: юрисконсульт, керівник гуртка, бухгалтер, майстер гірничий, сестра медична, обліковець, адміністратор, інструктор з фізкультури, вихователь дошкільного навчального закладу, менеджер, технік-механік сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, електромеханік дільниці.
У людей робочих професій був більш широкий вибір: кухар, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, прохідник, гірник з ремонту гірничих виробок, гірник очисного забою, гірник підземний, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків, електрогазозварник, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, електрослюсар підземний, вальцювальник стана холодного прокату труб, машиніст електровоза, водій автотранспортних засобів, тракторист, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва.
Пропонували ми і робочі місця що не потребують спеціальної підготовки: прибиральник службових приміщень, сторож, робітник з благоустрою, гірник, підсобний робітник, вантажник, вагар.
Особам, які проживають на території Павлоградського району, пропонується робота як в межах району, так і міста з урахуванням транспортної доступності.
- Чи пропонують Центру зайнятості робочі місця місцеві підприємці?
– Так. З початку року роботодавці міста Павлограда, Павлоградського району та підприємства, зареєстровані в інших регіонах, заявили центру зайнятості більше 3 тисяч актуальних вакансій.
– Який стан безробіття в Павлоградському районі і що робиться задля того, щоб безробітні мали змогу здобути фахову професію?
– Станом на 01.08.2018 року на обліку в Павлоградському МРЦЗ перебувало 160 безробітних осіб з числа мешканців Павлоградського району (рівень зареєстрованого безробіття становить 1%).
З метою виявлення груп безробітних з високим ризиком довготривалого безробіття, в центрі зайнятості застосовується профілювання осіб. На основі індивідуальних характеристик, досвіду роботи, потенціалу, а також рівня мотивації до працевлаштування визначається профільна група та визначення для неї індивідуального набору спеціальних програм сприяння зайнятості: підбір роботи, професійно-технічна підготовка, допомога з пошуку роботи, пропозиція соціального супроводу.
З метою надання інформації про сутність та переваги професійного навчання за сприянням служби зайнятості в Павлоградському МРЦЗ проводяться семінари за темами: Презентація навчального закладу державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) та Презентація послуг з професійного навчання. На семінарах проводиться ознайомлення слухачів з переліком професій, за якими організовується професійне навчання в центрі професійно-технічної освіти ДСЗ, висвітлюються питання щодо видів, форм, умов професійного навчання безробітних, проводиться ознайомлення з дуальною формою навчання, проводиться профдіагностування з метою визначення схильностей до професій.
За січень-липень 2018 року профорієнтаційними послугами (у т.ч. профконсультаційними та профінформаційними) охоплено 416 осіб з числа безробітних. З профвідбору надано 83 послуги.
В цілому профінформаційні послуги надавались за питаннями переліку професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці, стану сучасного ринку праці та перспективи його розвитку, змісту професій, які цікавили клієнтів, переліку професій, за якими здійснюється професійне навчання за направленнями служби зайнятості, масових заходів, що проводяться центрами зайнятості, можливості участі у громадських роботах, профорієнтаційних послуг, які пропонує центр зайнятості.
Профконсультації надавались за питаннями зняття стресового стану після втрати роботи, сприяння процесу особистісного розвитку, підвищення рівня впевненості, рівня самооцінки, узгодження між професійними бажаннями та власними можливостями людини, визначення професійної придатності до професій, за якими організоване навчання та перенавчання в ЦЗ.
В даному періоді до центру зайнятості зверталися особи з числа зайнятого населення. Їм надавались консультації з питань: інформації про навчальні заклади області, можливості професійної підготовки, наявності роботи з іншими умовами праці та розміром заробітної плати, переліку професій, які користуються попитом на регіональному ринку праці та інше.
Завдяки тісній співпраці з роботодавцями, навчальними закладами регіону, центрами профтехосвіти Державної служби зайнятості з початку 2018 року за направленням Павлоградського МРЦЗ в учбових закладах різного типу навчалось 97 безробітних осіб за наступними професіями та за напрямками: «Електрогазозварник», «Обліковець», «Кухар», «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва», «Водій автотранспортних засобів», «Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності», «Продавець непродовольчих товарів», «Виноградар», «Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти» та інші.
– Як співпрацює Центр зайнятості зі створеними в районі об’єднаними територіальними громадами?
– З метою системної співпраці та для спільного вирішення питань розвитку громад, забезпечення зайнятості їхніх жителів Павлоградським міськрайонним центром зайнятості укладені угоди про спільну діяльність з Богданівською, Вербківською, Троїцькою та Межиріцькою об’єднаними територіальними громадами.
Для надання соціальних послуг зі сприяння працевлаштуванню незайнятому населенню, яке проживає на території Богданівської, Вербківської, Межиріцької, Троїцької об’єднаних територіальних громад Павлоградським МРЦЗ здійснюються виїзні заходи, де надаються послуги сільським мешканцям з питань працевлаштування та соціального захисту на випадок безробіття, пропонується використання новітніх онлайн технологій, електронних сервісів, роз`яснюється механізм віддаленого користування послугами Служби зайнятості. Спеціалісти ПМРЦЗ розповідають про пошук роботи за допомогою порталу державної служби зайнятості «Труд», інших сайтів з пошуку роботи та можливості резервування часу через сервіс «Електронна черга». Бажаючі отримують також профорієнтаційні послуги із застосуванням психодіагностичних методик.
Завдяки співпраці з громадами за направленням центру зайнятості працевлаштовані 127 незайнятих осіб, які проживають на території Вербківської, Межиріцької, Троїцької та Богданівської об’єднаних територіальних громад.
– А як сприяє Центр зайнятості вибору майбутньої професії старшокласниками районних загальноосвітніх шкіл?
- У Павлоградському МРЦЗ проводиться профорієнтаційна робота з молоддю з метою виявлення схильностей та професійних намірів старшокласників. Так, на базі однієї загальноосвітньої школи проведено профорієнтаційний урок у рамках профорієнтаційного КВЕСТУ «Я - ПРОФІ», в якому взяли участь 15 старшокласників з числа сільського населення. Усі бажаючі були запрошені до ПМРЦЗ на індивідуальні консультації та тестування.
Проведено також масовий профорієнтаційний захід - виставка «Освіта та кар’єра», на якому були представлені ринкоутворюючі підприємства та навчальні заклади регіону. Захід відвідали близько 80 старшокласників шкіл Павлоградського району.
Зі слів Світлани Іванівни можна зробити висновок: було б бажання, Центр зайнятості допоможе знайти роботу кожному і до душі, і за його здібностями.
Бесіду провів Володимир Ніколаєнко