Вы здесь

Кожен п’ятий павлоградець має проблеми із зубами мудрості

На сьогодні у Павлограді кожен п'ятий пацієнт, який звернувся за допомогою до стоматолога, має проблеми з  розташуванням зубів мудрості. Нерідко такі пацієнти потребують негайного хірургічного втручання. Про це повідомив лікар-стоматолог-хірург КЗ «Павлоградської стоматологічної поліклініки» ДОР» Микола Нор.
 
За словами лікаря, прорізування зубів мудрості на нижній щелепі, рідше на верхній, може супроводжуватися різного роду запальними процесами. Утруднене прорізування зубів мудрості виникає в зв'язку з нестачею місця в щелепі. Після прорізування одного або декількох  горбів зуба мудрості, інша його частина залишається закритою окістям і слизовою оболонкою. М'які тканини над коронкою при жуванні легко травмуються, що викликає розвиток ерозій, а іноді й язв. В утворену кишеню потрапляють мікроорганізми і частки їжі, що дає початок розвитку запального процесу.
 
За даними досліджень, найбільша кількість ускладнень при прорізуванні зубів мудрості виникає у пацієнтів у віці від 19 до 26 років.
 
Лікар наголосив, що захворювання ротової порожнини починається з неприємних відчуттів в області не прорізуваного або частково прорізуваного зуба мудрості. Незабаром приєднуються біль при ковтанні, утруднене відкривання рота, нездужання, головний біль, втрата апетиту, порушення сну, підвищення температури тіла, з'являється набряк щоки.
 
При затрудженому прорізуванні зубів, яке супроводжується ускладненнями – остеомієлітом, лімфаденітом, абсцесом, флегмоною або іншими  запальними процесами, показано видалення зуба незалежно від його положення. При наявності показань проводять хірургічне втручання – усувають гнійні вогнища, дренують їх, після чого призначають медикаментозне лікування.
 

«Попередити ускладнення можна при своєчасному зверненні до стоматолога, проведенням рентгенологічних досліджень і правильним виконанням рекомендацій лікаря»,

- зазначив стоматолог.