Вы здесь

Тваринництво Дніпропетровщини – в облраді розробляють план розвитку галузі

Одним з пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської обласної ради є підтримка вітчизняного виробництва, малого та середнього бізнесу. Це безпосередньо стосується і традиційної галузі тваринництва, а саме, вівчарства і козівництва.

Сьогодні попит на це виробництво стрімко зростає, адже стало популярним здорове харчування на основі овечого і козячого молока, зріс попит на якісні еко-сири. Втім, для самих фермерів така тенденція, замість прибутку, лише збільшила витрати на виробництво. Зараз вони працюють на власному «ентузіазмі».

Наприклад, нині в Україні залишилось лише 10 % овець, якщо порівнювати із тією кількістю, яка була наприкінці 80-х-початку 90-х років минулого століття. Таким чином, власники овечих ферм продають тварин, а вівчарство зникає. Задля того, аби покращити стан галузі і допомогти вітчизняному виробникові, сьогодні у Дніпропетровській обласній раді зібралися за круглим столом представники влади та профільні громадські організації. Безпосередньо фермери регіону, представники тваринних господарств виступили зі своїми напрацюваннями, побажаннями і поділились практичним баченням проблеми. Усі разом обговорили питання, які гальмують розвиток тваринництва Придніпров’я, та шляхи їх вирішення.

Голова постійної комісії з питань підприємництва, переробної промисловості, торговельного та побутового обслуговування Олександр Галаган зазначив:

«Завдання, яке стоїть перед галуззю, не можливо вирішити за один рік. Більше 20 років вівчарство і козівництво втрачало свої потужності. Саме тому вкрай важливо зараз скласти поетапний план відродження тваринництва!».

Серед найважливішого - підготують детальний план дій, яким буде доповнено обласну програму Інтенсифікації малого і середнього бізнесу на 2018-2020 роки. Також буде розглянуто питання по допомозі кредитування фермерів.

Гліб Пригунов, голова обласної ради прокоментував:

«Зараз про успіхи в українському тваринництві чути рідко, галузь майже самотужки долає усі проблеми збуту. Втім, таку ситуацію потрібно виправляти - поступово і цілеспрямовано. Для цього функціонує обласна програма розвитку бізнесу, ми йдемо на зустріч нашим фермерам. У перспективі тваринництво має стати рентабельним бізнесом».