Вы здесь

Хто захистить людей від знущань чиновників?

В Україні діє програма підтримки людей, які утримують молодняк великої рогатої худоби. Але як оформлюють ці дотації в Троїцькій сільраді Павлоградського району Дніпропетровської області та які з цим можуть виникнути проблеми?
 
Про це редакції газети "ТН-Экспресс" розповіла у своєму листі місцева мешканка:
"Я пенсіонерка, але з останніх сил утримую велику рогату худобу, незважаючи на 30-річний стаж роботи. Я свого часу взагалі на двох роботах працювала, а пенсію маю 1445 грн. Зрозуміло, що на неї вижити з нашими тарифами на комуналку та цінами на ліки неможливо. Тому я дуже зраділа, дізнавшись про дотації від держави. Але при оформленні документів у Троїцькій сільраді, я пройшла сім кіл пекла та знущань, які, до речі, не припинилися й досі, та витратила на це всю пенсію. Згідно з оголошенням та списком документів, я зібрала всі відповідні документи та привезла їх до сільради. І тут почалось! У Троїцькій сільраді документи не захотіли приймати, відправили мене у село Привовчанське, де раніше була наша сільрада. Там також не прийняли документи, відправили назад у Троїцьке. Невідомо скільки б мене ще ганяли із села в село, але таки змилувалися і почали виконувати свої обов’язки – 16 травня прийняли документи. Але їм не сподобалась форма довідки про відкриття рахунку у Приватбанку, за яку я заплатила 100 гривень, - відправили мене знову до банку. А це ж туди і назад – 40 кілометрів! Працівники банку обурилися, бо всі установи приймають їхні довідки, а у Троїцькій сільраді – ні, але таки переробили довідку. Відвожу нову довідку назад у село – і знову не сподобалась вона! На цей раз колір печатки не той. Посилають мене третій раз у банк. Там з великим обуренням видають третю довідку, вже з двома печатками (чого вони взагалі робити не зобов’язані), і пояснюють, що у Троїцькій сільраді наді мною просто свідомо знущаються. Але це ще не все. Працівникам сільради ще не сподобалися копії документів, бо не скопіювалися печатки. Я зробила ксерокопії документів у чотирьох різних пунктах, але все одно печатки майже не видно. Не витримавши, повернулася у сільраду і кажу працівникам, що ви ж знаєте, що я онкохвора, припиніть ці знущання. Зараз сільради мають великі повноваження. При звіренні копії з оригіналом, якщо печатки не видно, ви ж маєте право написати усього два слова – згідно з оригіналом і поставити свою печатку. Але для них ганяти по сім разів людей у місто за десятки кілометрів легше, ніж написати два слова. І от, витративши майже всю пенсію, свій час, здоров’я, нерви, 16 травня цього року я здала всі необхідні документи на отримання дотації, також не забула взяти довідку у працівників сільради, що вони отримали від мене всі необхідні документи згідно зі своїми вимогами.
 
Тут вже я зраділа та з полегшенням зітхнула. Але, мабуть, таки зарано тоді зраділа. 5 липня 2018 року працівники Троїцької сільради телефоном повідомили, що дотації я не отримаю, бо їм вже не потрібні довідки з Приватбанку, а потрібні з Ощадбанку, і їм знову не подобаються копії моїх документів, треба їх переробляти…
 
І от скажіть, у яку Європу ми йдемо з таким відношенням до людей? З такими працівниками сільрад? Хто захистить людей від знущань чиновників? Невже в Україні немає талановитої й розумної молоді, яка прийшла б на заміну таким недолугим чинушам?
 
Світлана Ярошенко, с. Малоолександрівка"
 
Відповідь редакції:
 
За коментарем щодо ситуації, яка склалася у Світлани Ярошенко з оформленням документів на отримання дотації на утримання великої рогатої худоби, ми звернулися до керуючої справами (секретаря виконкому) Троїцької сільської ради Валентини Миколаївни Зражевської.

«Нам відома ситуація, що склалася у Світлани Ярошенко з оформленням документів. Щодо печаток на копіях документів, то їх дійсно було погано видно, тому ми просили її перекопіювати документи на більш якісному ксероксі. Щодо ситуації з Приватбанком, то, по-перше, на першій довідці мала бути мокра печатка, а її не було, тому ми не могли прийняти документ. По-друге, 16 липня прийшла телефонограма з вищих органів, згідно якої номер рахунку у банку має починатися з іншої цифри. Наприклад, як в Ощадбанку. Тому ми попросили її змінити банк, бо в іншому разі вона не отримає виплату. Щодо довгого очікування на виплати, то згідно постанови нарахування грошей людям, які звернулися за дотацією, відбувається 5 травня, 5 вересня та 5 грудня. Світлана Ярошенко наразі подала всі необхідні документи, вже змінила банк, тому нарахувань їй слід очікувати у вересні цього року. До слова, у нас за подібними дотаціями звернулося усього 4 людини», - сказала вона.