Вы здесь

У Павлограді з кожним роком все більшає дітей-астматиків

За останні роки у Павлограді медиками зафіксовано значне збільшення кількості дітей, які страждають на алергію, зокрема мають алергічний риніт чи бронхіальну астму. Про це розповіла міський алерголог Вікторія Панас.
 
Протягом останніх десяти років у Павлограді спостерігається ріст алергічних захворювань. Так, показник захворюваності на алергічний риніт серед діток за 2015 рік склав 41,0 на 10 тис. дітей, за 2016 рік – 44,8 на 10 тис. дітей, а у 2017 році – цей показник вже склав 59,4 на 10 тис. дітей. Захворюваність дітей на бронхіальну астму також збільшилась і склала у 2017 році 13,0 на 10 тис. дітей (до прикладу, у 2016 році цей показник був 8,3 на 10 тис. дітей).
 
Як зазначила лікарка, на даний момент у Павлограді існує проблема з ранньою діагностикою бронхіальної астми серед дітей. 

«Існує міф про те, що бронхіальна астма протікає лише з приступами задухи. Так, бронхіальна астма має такий симптом, але це говорить вже про середньотяжкий чи тяжкий перебіг захворювання. Причиною пізньої діагностики бронхіальної астми є її схожість на початкових етапах з банальними простудними захворюваннями: затяжний кашель на фоні ГРВІ, що набуває характер нападів зі свистячим диханням, коли немає ефекту від лікування звичайними препаратами. Зазвичай батьки невчасно реагують на ці симптоми, тому захворювання діагностується пізно. Вперше алергія у дитини може бути помічена приблизно в рік, потім можуть видозмінюватися її форми. Дебют астми може відбутися у 2-3 роки. На жаль, алергічні захворювання діти не «переростають»»,

- сказала алерголог.
 
Також вона зазначила, що, якщо в родині є алергіки, а в дитини застуда зазвичай дає ускладнення на бронхи, у неї хронічно закладений ніс, то приблизно 3-4 рази на рік батьки мають разом з дитиною консультуватися в алерголога. 
 
До того, за словами лікарки, наразі не є винятковими випадки алергії на медикаменти, зокрема з доволі тяжкими наслідками.

«Зараз все частіше трапляються алергічні реакції на медикаменти. У цьому році вже дві дитини мали анафілактичний шок після прийняття антибіотиків»,

- розповіла Вікторія Панас.
 
Також досить поширеною хворобою наразі у Павлограда є поліноз – сезонна алергія, викликана пилком рослин. Повністю позбутись цієї хвороби неможливо, але можна на років 10-15 про неї забути. На сьогоднішній день найбільш ефективним методом боротьби із цією алергією є специфічна імунотерапія – алерговакцинація. Є чимало вакцин, зручних для застосування в дитячому чи дорослому віці у вигляді крапель, горошин. Їх застосовують під контролем алерголога, вони призначаються після алергообстеження. Проводити лікування потрібно до початку сезону алергії – із жовтня по травень. Після проведення курсу лікування, трави, що раніше викликали алергію, більше не впливають як алергени. Навіть діти-астматики при проведенні 5-річних сеансів імунотерапії 10-15 років не мають нападів задухи, обходяться без аерозолів, стаціонару, госпіталізації.
 
Нагадаємо, що в Україна зараз діє державна програма «Доступні ліки», згідно якої пацієнт, хворий на бронхіальну астму може отримати рецепт на безкоштовні ліки на основі консультації алерголога або сімейного лікаря. 
 
При виникненні перших проявів алергії у Павлограді хворий може звернутися в міську лікарню №4 до міського алерголога в кабінет 218, щодня з 08:00 до 13:00.