Вы здесь

Депутати міськради Павлограда просять притягнути до відповідальності пособників ідеологічної диверсії проти України

В середу, 11 липня, депутати Павлоградської міської ради від політичної партії «Самопоміч» Ганна Третяк та Ігор Зінько звернулися до міського голови Анатолія Вершини із проханням створити міжфракційну депутатську комісію по розгляду порушень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» під час проведення заходів з «Дня пограничника» та притягнути до відповідальності осіб, які порушили Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» надаючи дозволи на  проведення заходів до «Дня пограничника» 28 травня в м. Павлоград.

Нагадаємо, 28 травня павлоградські ветерани-прикордонники урочисто відзначили «День пограничника» (свято, встановлене ще за часів СРСР). Під звуки духового оркестру вони пройшли вулицею Центральною до пам’ятника Жозефу Котіну на розі з вулицею Дніпровською взагалі без української державної символіки, без єдиного державного прапора України і урочисто відкрили «пограничний стовп». Останній викликав у місцевих мешканців обурення, бо був пофарбований з двох сторін в різні кольори – державної і недержавної символіки.

Зокрема у зверненні йдеться:

«Павлоградські ветерани-прикордонники урочисто відкрили «пограничний стовп» шляхом спотворення українських символів (діючого прикордонного стовпа України шляхом відтворення на двох його сторонах символіки СРСР та кольорів діючого на даний час прикордонного стовпа Російської Федерації). За задумом організаторів, надалі тут має стояти пам’ятник прикордонникам. Новий знак розфарбований у жовто-блакитний та зелено-червоний кольори (кольори часів Радянського Союзу і сучасної Російської Федерації , за однією відмінністю – на радянських у якості герба були вінки з серпом і молотом, на нинішніх російських – двоголові орли). Встановлення «стовпа» викликало неоднозначну реакцію у павлоградців. Одні, як Юрій Малімонов, розцінили цей факт, як спробу гібридного реваншу промосковських сил і подав звернення у поліцію. Інші, серед яких є й ветерани АТО, закликали своїх із зрозумінням поставитись до десятилітніх традицій. Отож такі провокативні дії неоднозначно сприймаються в суспільстві. А громадського обговорення для встановлення пам`ятника не проведено.

Чому ідеологічна диверсія проти України під назвою «День пограничника» прокотилася по Україні і на жаль у нас в м. Павлоград і на ще більший жаль за підтримки діючого на даний час народного депутата України Мартовицького А.В. і Павлоградського міськвиконкому?

Приведемо декілька прикладів, що свідчать про скоєння злочину по всій Україні і те, що влада без діяла (ред.: далі наводяться приклади святкування «Дня пограничника» в Монастирищенську Черкаської області, у Києві, Запоріжжі, Словянську)…

Можна і ще перераховувати факти порушення законів України у цей день. Порушників не тільки не затримано, але навпаки, що турбує - місцевою владою було створено всі необхідні умови провокаціям у вигляді надання дозволів на оренду державних будівель, санкціонування протиправних зборів в громадських місцях тощо.

Таким чином йде сприяння ідеології Росії - країни агресора, яка застосовує гасло «одна історія-один народ». Крім того неприпустимо встановлення символу радянсько-тоталітарної епохи в умовах війни, коли Росія демонструє наміри перемістити свої кордони в глиб території України.

І  це не зважаючи на дію підписаного Указу Президента України про призначення Дня прикордонника на 30 квітня і його  неодноразові висловлювання позиції про недопущення заходів відзначення дат радянської історії. І не зважаючи на звернення Державної прикордонної служби щодо святкування Дня прикордонника України 30 квітня…
… Все це вказує що святкування «Дня пограничника» 28 травня в м. Павлоград – це ніяка ініціатива і ноу-хау громадських організацій прикордонників нашого міста, а привнесене у місто силами, явно не дружніми до України і її Незалежності . Це добре організована, профінансована з серйозною ідеологічною підготовкою свідома  реальна провокація на конфлікт жителів у м. Павлоград. На жаль більшість прикордонників присутніх на цьому заході навіть і не помітили як їх бажання відсвяткувати згадку про минулу службу перевели в прославляння символів держави якої вже давно не має і держави яка зараз воює з нами.

Для тих хто вважає, що це просто іграшки надаємо деякі юридичні роз’яснення про можливі наслідки протиправних дій.
Статтею 39 Конституції України громадянам гарантується право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. Але при цьому ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено виготовлення, поширення та публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі, у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів. За вищевказані правопорушення статтею 436-1 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Якщо ж ці дії були вчинені представником влади або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, то вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років із конфіскацією майна або без такої.

Також довожу до Вас звернення Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройними Силами України, генерала армії України 28.06.2018 р. Муженка В.М. про підписання Наказу Генерального штабу, який чітко регламентує виконання командирами (начальниками) всіх рівнів управління Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки». Це підтвердження правильності нашого курсу.

1. Українське військо має власні військово-історичні традиції і дії Росії ніяким чином на нас не впливають.

2. Своїми рішеннями росіяни продовжують свою давню традицію - красти чужу історію та славу.

3. Це маркування території та озвучування претензій на землі інших народів, до яких Росія немає ніякого відношення.

4. Це чіткий сигнал нам і світу, що агресор не збирається зупинятись на Донбасі та Кримі. Він також спрямований на мобілізацію проросійських сил на території України.

5. Традиції сучасної російської армії – це дивна суміш російсько-імперських і радянських міфів.

Для Збройних Сил України усвідомленням цього став 2014-й, коли кожний з нас зробив свій вибір.

На підставі вищевикладеного,

Просимо Вас:

1.  Створити міжфракційну депутатську комісію по розгляду порушень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» під час проведення заходів з «Дня пограничника» 28 травня в м. Павлоград з залученням представників громадських організацій, в тому числі громадських організацій – ініціаторів проведення заходів до «Дня пограничника».

2. Притягнути до відповідальності осіб, які порушили Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» надаючи дозволи на  проведення заходів до «Дня пограничника» 28 травня в м. Павлоград, відкриття пам’ятників без попереднього громадського обговорення.

           3.  Створити при міськвиконкомі групу з вивчення і впровадження в практику Указу Президента України - призначити День прикордонника на 30 квітня.

4. На депутатському семінарі просимо виступити з інформаційним повідомленням щодо виконання даного звернення начальника відділу культури Павлоградської міської ради — Селіну Вікторію Миколаївну».

До речі, в ніч з суботи на неділю, з 7 на 8 липня, "пограничний стовп" невідомі облили червоною та чорною фарбою...