Вы здесь

Як в Павлограді Івана Купала святкували (Фоторепортаж, Видео)

У п’ятницю, 6 липня, на березі річки Вовча пройшло святкування народно-обрядового свята Івана Купала. Щороку його широко відзначають у Павлограді. Цього разу гуляння зібрало, за приблизними підрахунками, понад тисячу павлоградців.

На гостей свята такі локації, як: «Містечко майстрів», «Царство Водяника і русалоньок», «В гостях у Травниці», «Купальські ворожіння», «Дівоча мрія», «Козацький курінь», «Павлоградська родина». На локаціях павлоградці могли скуштувати смачні страви, випити запашного чаю, навчитися заплітати коси та плести купальські вінки, поворожити на картах у циган, тощо.

Відкривав свято театралізований пролог за участі вокалістів фольклорно-обрядового театру «Вертеп Марії», співробітників КБУ «Міський культурно-дозвільницький центр».

Вперше на свято Івана Купала павлоградців порадувало феєричне шоу від барабанщика Романа Урсуляка.

Потім проводилися змагання — спортивні для маленьких хлопчиків та дорослих павлоградців, на найдовшу косу для дівчат та інші.

Для гостей свята співали та танцювали вокалістка Гюнель Сафарова та народні вокальні колективи «Зелен гай», «Мальви», тріо «Ластівка», «Горлиця», хор ветеранів праці «Єднання», вокально-танцювальний колектив «Чергеня».

Кілька десятків дівчат пускали віночки на воду — так, як багато років тому ворожили їхні предки. Кульмінацією свята стало запалення купальського вогнища та втоплення Марени.

Фото Вадима Шальського