Вы здесь

Найзлісніші неплатники за газ – власники великих будинків

Станом на 1 червня споживачі газу заборгували ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» 2,15 млрд. грн., в тому числі борг отримувачів державної допомоги-субсидіантів та пільговиків, яких в Дніпропетровській області серед користувачів блакитного палива більше 260 тис., склав майже 82 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба ТОВ «Дніпропетровськгаз збут».
 
За даними обліку компанії, ухиляються від сплати рахунків за спожитий газ переважно власники великих приватних будинків. Споживачі із невеликими доходами намагаються вчасно розраховуватись. Найбільші борги накопичують споживачі міста Дніпро – більше 1 млрд. грн., що складає майже 48% від усієї суми заборгованості.
 
ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» з початку року письмово повідомив вже понад 36 тис. клієнтів-боржників про припинення поставок у випадку непогашення заборгованості у встановлений строк. Якщо реакції і розуміння з боку споживача немає, відбувається припинення газопостачання, а справи передаються до суду. З початку 2018 року було  відключено майже 2500 домогосподарств із загальним боргом на суму 12 млн. грн. 
 
Але за повідомленням компанії із закінченням опалювального періоду, скороченням споживання газу, неплатежі за спожитий газ зменшились на 10%. Суттєво зменшилась і сума боргу бюджетних установ перед «Дніпропетровськгаз збутом» за спожитий газ. Якщо на початку березня 2018 року неплатежі бюджетних установ становили 28,3 млн. грн., то на 1 червня 2018 борг знизився більш ніж на 86%, до 3,9 млн. грн.