Вы здесь

Стережіться! За вами полюють… кліщі

Протягом  останніх років у Павлограді щороку реєструється по 2 випадки захворювання на Лайм-бореліоз – хворобу, яку переносять лісові іксодові кліщі. Резервуар збудника – гризуни, птахи, дикі і домашні тварини. Про це повідомляє Людмила Руденок, завідувач  відділення   організації епідеміологічних досліджень ВСП «Павлоградський   міськрайонний відділ  лабораторних   досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України».
 
Збудник хвороби Лайма з інфікованою кров’ю потрапляє до кліща, який при укусі передається людині зі слиною. В місці укусу кліща з’являється ерітема – почервоніла ділянка шкіри розміром 5-20 см з блідим центром. Клінічні прояви хвороби можуть бути від легких форм до тяжких з ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи. Основні ознаки – лихоманка,головний біль, біль у м’язах, загальна слабкість, ураження печінки,селезінки. Потім з’являються симптоми менінгіту з порушенням сну, психіки, зниженням пам’яті, концентрації уваги.
 
Слід зауважити, що кліщі прикріпляються до одягу  людини, коли вона рухається, торкається гілок дерев, розсуває чагарники. Прикріплення та присмоктування  кліща в більшості випадків залишається непоміченим.
 
При виявленні кліща неможна намагатися його відірвати від шкіри. Для зняття кліща необхідно змастити його олією. Позбавлений доступу повітря, кліщ через деякий час відпаде сам. Але краще звернутись до найближчого лікувального закладу, де лікар кваліфіковано видалить кліща.
Видаленого кліща можна дослідити на збудники особливо небезпечних хвороб, в т.ч. на хворобу Лайма в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України». Прийом матеріалу проводиться з 8-00 до 16-00  за адресою м. Дніпро, вул. Щербаня, 6, контактний телефон: (056)731-96-84; 731-95-57.
 
Щоб попередити укус такого лісового «мисливця», необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту. При відвідуванні лісових масивів необхідно триматися середини доріжки. Одяг повинен бути світлий з довгими рукавами, з щільно прилеглим коміром та манжетами. Довгі штани необхідно заправляти в шкарпетки, взуття повинно щільно прилягати. Рекомендується використовувати репеленти «Москітол антикліщ», «Дефі-Тайга», «ОФФ Екстрім» та інші. Повернувшись додому, необхідно ретельно перевірити себе на наявність кліща, оглянути речі, які винесено з лісу. Домашніх тварин після прогулянки оглядати ще на вулиці, так як на них можуть бути кліщі.