Вы здесь

Як у Павлограді День захисту дітей святкують?

Як зазвичай, перший день літа знаменний для кожної маленької української дитини – саме цього дня починаються літні канікули й відзначається День захисту дітей – свято, яке покликане нагадати дорослим, що діти – наша гордість і наше майбутнє, треба забезпечувати їм гідний розвиток й, зокрема, цікаве та пізнавальне дозвілля. Саме тому цього дня прийнято влаштовувати для маленьких діток різноманітні ігрові програми, конкурси, концерти.
 
Святкують цього року День захисту дітей і в Павлограді – урочисто, масштабно й весело. Відзначати свято почали ще напередодні –  у кінці травня. Протягом 30-31 травня представники міської влади вітали зі святом дітей з особливими потребами, дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, а для дітей атовців та переселенців у БК ім. Гагаріна була влаштована ігрова розважальна програма. 
 
А от вже, сьогодні, 1 червня, святкові заходи відбуваються по всьому місту. За традицією у сквері ім. Шевченка та біля Центральної дитячої бібліотеки для малечі та батьків був підготований розважальний концерт, виставки, ярмарки. Кожен, хто в цей час був у центрі міста зі своїм малям може відвідати виставку-ярмарку «Барвистий світ фауни», контактний зоокуточок, майстерню боді-арту у стилі Петриківського розпису, а вихованці пришкільних таборів долучилися до гри-подорожі «Літня кругосвітка». Не оминуло свято й мешканців інших мікрорайонів Павлограда. Так, на мікрорайоні ім. 18 вересня у Центрі творчості дітей та юнацтва відбулась концертно-розважальна програма «Парад зірочок», була представлена виставка творчих робіт вихованців «Творча майстерня дитячої мрії», відбулися майстер-класи «Яскраві відтінки літа» та боді-арт «Подих літа». А для діток з мікрорайонів ім. 40 років Жовтня,  ПМЗ, ПЗТО у Центрі позашкільної освіти відбулась фотосушка «Барвисте літо», регіональний бліц-турнір з шахів, фейс-арт «Райдуга дитинства». Святкові програми були проведені й у сквері на вул. Комарова та транзитному містечку для переселенців.
 
Приготували цікаві програми для павлоградської малечі й працівники бібліотек – «День веселих затій «KINDERляндія». Розважально-ігрові програми, екскурсії тощо чекали на діток у кожному закладі Центральної бібліотечної системи міста.
Також цього дня діти, окрім розваг, продемонстрували свої спортивні осягнення. У ФСК ім. Шкуренка пройшли змагання з баскетболу, у ДЮСШ – з волейболу, на стадіоні «Шахтар» – чемпіонат міста з футболу серед дитячих команд. А от у Кочережках надали перевагу водним видам спорту – там відбулися змагання з веслувального слалому.
 
Приємним подарунком для дітей до 14 років стало й те, що сьогодні – у свято Дня захисту дітей, вони мають можливість безкоштовно проїхатися у міському транспорті.
 
Також 1 червня діти пільгової категорії взяли участь в обласному святі у Дніпровському цирку, а декотрі найталановитіші – у фіналі обласного фестивалю дитячої творчості «Z_ефір». 
 
До слова, сьогодні у Павлограді проживає понад 20 тисяч дітлахів, з яких 2344 дитини  виховуються в 709  багатодітних сім’ях, 15 дітей – у 8  прийомних сім’ях,  а  26  дітей – в   чотирьох будинках сімейного типу.