Вы здесь

Як Павлоград піклується про своїх дітей?

Зовсім скоро, 1 червня, вся наша країна святкуватиме День захисту дітей. На сьогодні в нашому місті проживає близько 20 тисяч дітей (від 0 до 18 років), з них більше 11 тисяч – шкільного віку (від 7 до 17 років). А близько 25 % від загальної кількості (близько 5000) дітей підпадають під пільгові категорії. Це і діти-сироти, і діти, позбавлені батьківського піклування, і діти з інвалідністю, і діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, і діти, які виховуються в прийомних родинах, дитячих будинках сімейного типу, багатодітних сім’ях, і діти загиблих учасників бойових дій, і діти внутрішньо переміщених осіб.

П’ять тисяч дітей-пільговиків - це досить не маленька цифра, тому ми вирішили поцікавитись у представників міської влади та керівників соціальних служб, як сьогодні наше місто піклується про всіх цих дітей, окрім будівництва нових ігрових майданчиків та встановлення гойдалок, та й взагалі, як росте, розвивається та навчається малеча у Павлограді. Ми вирішили розкласти все по поличках.

По-перше, на особливому контролі влади та соціальних служб міста знаходиться оздоровлення дітей, які потребують надзвичайної, особливої соціальної уваги. Зараз наближається час відпочинку та оздоровлення дітей в пришкільних та іногородніх таборах. За повідомленням начальника сім’ї, молоді та спорту Олександра Дугіна, у 2017 році в Павлограді оздоровилися та відпочили у таборах 7666 дітей (майже 70 % від загальної кількості дітей шкільного віку). Цьогоріч в пришкільних та іногородніх таборах планують оздоровити приблизно таку ж саму кількість – близько 8000 дітей.

Так, влітку на території міста за рахунок коштів міського бюджету та батьківських коштів будуть працювати 26 таборів з денним перебуванням на базі закладів освіти. Один з них матиме спортивне направлення та працюватиме при Дитячо-юнацькій спортивній школі, 18 таборів працюватиме на базах шкіл, 7 – на базі дошкільних закладів освіти. Табори працюватимуть у дві зміни по 14 днів - з 1 по 21 червня та з 25 червня по 15 липня. Під час першої зміни будуть працювати усі 26 таборів, під час другої – на базі шкіл працюватиме лише 5 таборів (на базі шкіл №№ 1, 7, 11, 15, 17).

Протягом літа 2018 року в дитячих оздоровчих закладах плануються різноманітні виховні, розважальні, культурно-масові, фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи, які будуть направлені на залучення молоді до здорового способу життя. Як повідомила заступник міського голови Олена Шуліка, в таборах будуть проводитись ігрові програми, дозвілля буде організовано в Центрі позашкільної роботи, скейт-ленд парку, басейні, музеї, установах культури і спорту. Також павлоградські діти оздоровлятимуться, проводитимуть своє дозвілля та санаторно-реабілітаційні програми не тільки в пришкільних, а й іногородніх таборах: ім. Сергія Маркова, «Пролісок» та «Павлоградець» (на балансі ДТЕК Павлоградвугілля) – за кошти батьків та міського бюджету, протягом року - у Міжнародному дитячому центрі «Артек», ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», реабілітаційному центрі дитячого оздоровчого табору «Перлина Придніпров’я» (за кошти державного та обласного бюджетів).

По-друге, окрім оздоровлення дітлахів в літній та зимовий періоди, з метою підтримки дітей з сімей пільгових категорій, а також попередження дитячої бездоглядності, з 1 червня, як і кожного року, планується працевлаштування 120 підлітків через «Фонд літнього працевлаштування», який створений при відділі з питань сім’ї, молоді та спорту. На виплату заробітної плати підліткам з міського бюджету передбачено 256 тис. грн. Тож, в середньому кожен з підлітків отримає за свою роботу близько 2000 гривень. Подавати заявки на працевлаштування можуть діти від 14 років. Працюватимуть вони по 10 днів разом з службами міста, зокрема із працівниками КП «Затишне місто». Робота для дітей не важка, в основному вона пов’язана із благоустроєм території міста (прибирання, висадка дерев та квітів на клумбах, побілка бордюрів, фарбування лавочок та парканів тощо).

По-третє, більшості дітей пільгових категорій щорічно за рахунок міського бюджету виділяється матеріальна допомога – на вирішення соціально-побутових проблем, оздоровлення в таборах чи базах відпочинку, лікування, закупівлю чи отримання ліків. До різних свят діти отримують подарунки, продуктові та канцелярські набори.

По-четверте, діти пільгових категорій можуть займатися безкоштовно будь-яким з 43 видів спорту, які культивуються в Павлограді. Також в нашому місті згідно з міською програмою, за повідомленням Олександра Дугіна, учні 1-4 класів шкіл (в тому числі і діти-пільговики) безкоштовно навчаються плаванню у басейні ВСК «Юність» на селищі ім. 18 Вересня. Таких дітей на сьогодні близько 2 тисяч. А діти з інвалідністю проходять оздоровчо-реабілітаційну програму в басейні ВОК «Молодість».

По-п’яте, в рамках міської програми діти пільгових категорій (діти-сироти, діти з інвалідністю, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти загиблих бійців АТО, учасників бойових дій на сході України та чорнобильців, діти переселенців – з 1 по 4 клас) безкоштовно харчуються в їдальнях міських шкіл.

По-шосте, окрім міських свят, кожними вихідними протягом року для маленьких дітей та підлітків проводять різноманітні розважальні та ігрові програми на Соборній площі, в дитячому парку, в скейт-ленд-парку, в МКДЦ тощо.

І це ще далеко не весь перелік заходів, програм та допомоги павлоградським дітям. «П’ята частина населення Павлограда – це діти. Всі вони гарні, розумні та безмежно талановиті. Тому ми й приділяємо їм завжди найбільшу увагу. Бо діти – це наше майбутнє», - кажуть представники міської влади. І ми з ними цілком згодні. Не дарма День захисту дітей в нашій країні вже став національним святом, яке покликане привернути увагу громадськості до проблем маленьких українців.

До речі, цього року міська влада підготувала подарунок юним павлоградцям – по домовленості із перевізниками всі діти віком до 14 років 1 червня, у День захисту дітей, цілий день їздитимуть у громадському транспорті міста безкоштовно. В цей же день в нашому місті відкриються оновлені та реконструйовані Дитячий парк та Навчально-виховний комплекс № 2.