Вы здесь

На Павлоградщині відкрилася меморіальна дошка загиблому атовцю (Фото)

У п’ятницю, 25 травня, в селі В’язівок  Павлоградського району відбулося відкриття меморіальної дошки Калихаліну Михайлу Михайловичу, яку встановили при вході у школу, у якій він навчався.

Нагадаємо, Михайло загинув в 24-річному віці 19 листопада в зоні АТО, на лінії розмежування - біля села Каменка Ясинуватського району Донецької області, під час виконання свого військового обов’язку.

Він заживо згорів в бліндажі, рятуючи життя своєму побратимові. В той момент разом з Михайлом в бліндажі знаходилися ще троє його побратимів.

Михайло служив на контракті у 25-й окремій повітряно-десантній Дніпропетровський бригаді (в/ч № 1126 у смт. Гвардійське Новомосковського району). В зоні АТО був командиром бойової машини.

Спочатку Михайло проходив строкову службу, пізніше – підписав контракт. Він був на передовій в зоні АТО та захищав Україну із 2014 року.

На відкритті дошки були присутні батьки загиблого героя, голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук та його заступник Людмила Комаркова, шкільна молодь, односельці.

Гарними, сповненими теплими спогадами про бійця були виступи присутніх та Святослава Євгенійовича. Вони дякували батькам за виховання справжнього патріота, зазначали, як боляче розуміти, що у вічність відходять молоді хлопці, і що приклад беремо із вже загиблих.

Боже слово промовив до усіх присутніх настоятель отець Петро, який освятив меморіальну дошку.

Присутні на церемонії відкриття дошки вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляка та поклали квіти.

Хай пам’ять про наших земляків  згуртує нас живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

 «Цей хлопець пішов відслужити строкову службу, але пройшовши курс молодого бійця через півроку він написав рапорт і відправився на передову – захищати свою родину та Україну. Він був дуже відважною та розумною людиною. Мріяв стати професійним військовим, офіцером – хотів вступати до Вищого командного училища. Але, нажаль, його мрії так і не здійснилися, бо ця клята війна забрала ще одне життя, життя справжнього героя»,

- згадував під час похорону бійця 8 грудня голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук.

Проводжали Михайла Калихаліна із всіма військовими почестями – під гімн України та військовий залп автоматів. Його побратими накрили труну прапором 25 ОПДБ, бо, як вони всі самі кажуть: «Десантники не вмирають, вони уходять в небо!».