Вы здесь

Не заростають до музеїв стежки

Про те, що на Павлоградщині ретельно вивчається та зберігається для нащадків історія рідного краю, красномовно засвідчила XI науково-краєзнавча конференція, приурочена Міжнародному дню музеїв, яка відбулась 16 травня в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї. Відкриваючи конференцію директор цього закладу Тетяна Ведмідь, сповістила, що на сьогодні в Павлограді та в Павлоградському районі працюють 16 музеїв, з яких п’ятьом присвоєне почесне знання «Народний музей України». У місті також працюють шкільні музеї, Музей прикордонників та Музей героїв АТО в Західнодонбаському професійному ліцеї.

Для фахівців музейної справи та всіх не байдужих до історії Павлоградщини були підготовані змістовні доповіді, з яких найбільш цікавими були: «Промисли та ремесла Павлоградщини» (Серебрянська Ірина, науковий працівник ПІКМ), «Фортифікаційні споруди 18 ст. на лівобережжі Присамар’я» (Михайлов Юрій, старший науковий співробітник ПІКМ), «Західному Донбасу – 55» (Пильгуй Віктор, директор Народного музею історії і трудової слави ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»), «Кімната Бойової слави Прикордонних Військ ради ветеранів мкр. ім. 40 років Жовтня» (Іваніченко Ігор).

З захопленням слухали учасники конференції виступ вчителя історії Кочережського Навчально-виховного комплексна та краєзнавця Юрія Ляшенко з доповіддю «Берегині традицій та давніх обрядів – фольклорні колективи с. Кочережки». Ілюстрацією його доповіді був виступ гурту «Перевесло» (керівник Шляхова Людмила), який показав уривок театралізованого свята «Зустрічаємо весну».