Вы здесь

Павлоград отримав «5 зірок» від дітей з Мар’їнки (Фото)

В п’ятницю, 11 травня у Павлоград завітали діти з прифронтового містечка Мар’їнка Донецької області. Це вже другий візит дітей до нашого міста в рамках благодійної акції «Павлоград та Мар’їнка разом», яка організовується волонтерами ГО «Сили добра», міською владою та спонсорами.

«Минулого року ми з дівчатами відвозили до Мар’їнки гуманітарну допомогу для місцевих мешканців та дітей. Потім зустрілися із мером. І під час спілкування із ним вирішили запропонувати, щоб їхні діти приїхали до нас, в Павлоград – подивитися місто, поспілкуватися з іншими дітьми та просто кілька днів відпочити від війни. Міський голова та директори шкіл нашу ініціативу підтримали. Так і народився цей проект, - розповідає голова ГО «Сили добра» Ліза Ляшенко. – Спочатку батьки трішки боялися відправляти своїх дітей до нас. Це і не дивно. А цьогоріч тільки побачили оголошення про поїздку – відразу вишукувалася величезна черга».

Цьогоріч в Павлоград приїхали 27 дітей – учнів Мар’їнських шкіл №№ 1, 2. Спершу гостей зустріли у будівлі виконкому Павлограда, де гості подарували міському голову Павлограда Анатолію Вершині подяку і мар’їнський хліб. У відповідь усі діти отримали пам’ятні подарунки з логотипами міста.

В цей же день вони побували у Євроклубі «Європа+» Павлоградської школи № 17. Після презентації Євроклубу, мар’їнці стали учасниками квесту, «мандрували» країнами Європи та танцювали разом із павлоградськими школярами. Наші учні подарували мар’їнцям футболки з логотипами клубу. Після обіду діти відвідали церемонію відкриття Чемпіонату України з кікбоксингу у спортивно-оздоровчому комплексі «Центр». Тут їх привітали всі учасники Чемпіонату. Чемпіони світу з кікбоксингу з Павлограда та Полтави вручили юним гостям Кубок чемпіонів та боксерські рукавички з автографами чемпіонів з усіх міст України, а ще солодощі. Потім діти з Мар’їнки дивилися мультфільм у 3D-кінотеатрі «Старий парк», відвідали музей шахтарської слави в «Павлоградвугіллі». А ввечері гостей вітала молодь міста у Молодіжному центрі спілкування «Позитивний Павлоград», де для дітей виступали творчі дитячі колективи, гості спілкувалися з однолітками з різних молодіжних організацій Павлограда. Молодь Павлограда подарувала мар’їнським дітям канцтовари та шкільне приладдя.

Наступні два дні на дітей також чекала досить насичена програма. Мар’їнці побували у Палаці творчості дітей та юнацтва, плавальному басейні на селищі ім.18 вересня, взяли участь у екскурсії по місту, відвідали Павлоградський історико-краєзнавчий музей (етнографічний куточок під відкритим небом «Українська гостинна садиба»), школу № 11, розважалися у скейт-ленд парку в парку по вул. Комарова та на Станції юних натуралістів (в живому куточку) тощо.

Діти отримали безліч позитивних вражень від Павлограда і його мешканців. В день від’їзду юні гості були дещо засмучені, бо не хотіли покидати наше місто.

«Вражень у нас та наших гостей ціла купа. Діти від’їжджали зі сльозами на очах, дякували за все. А деякі навіть заявили про те, що хочуть жити та навчатися в Павлограді. Запитували, коли вже буде наступна поїздка. А всі подарунки ми ледве заштовхали до автобусу»,

- згадує член ГО «Сили добра» Маріанна Сергєєва.

Вона також розповіла, що перед від’їздом до них підійшов хлопчик з Мар’їнки та подарував 5 грамот (чотири – білявкам з ГО, і одну – меру міста), які намалював власноруч. На кожній грамоті школяр намалював 5 зірочок, і коли вручав їх, сказав: «Павлоград завоював від нас 5 зірок!».