Вы здесь

Тихо, щиро та патріотично…

В Павлограді пройшла Пам’ятна хода патріотичних сил

На День пам’яті та примирення, 8 травня, патріотичні сили Павлограда влаштували «Пам’ятну ходи на честь загиблих Героїв за свободу та незалежність України». Кілька сотень бійців АТО з добробатів та батальйонів ЗСУ, волонтерів, членів громадських формувань та організацій, активістів та небайдужих мешканців пройшли колоною вулицею Центральною від пам’ятника Жозефу Котіну до Соборної площі у супроводі поліцейських машин.

Пройшла хода мовчки, без гасел та скандувань, без ніякої політичної символіки, із державними прапорами та стягом Павлограда. Учасники заходу кажуть, що вирішили пройти мовчазною ходою на знак пам’яті про загиблих у Другій світовій та сучасній війні, висловлюючи таким чином свою данину поваги полеглим предкам та героям.

Перед присутніми від імені організаторів заходу виступив боєць батальйону «Айдар» Аркадій Романенко:

«Спочатку Сталін заявляв, що загинуло під час Другої світової війни 7 млн ​​людей. При Хрущові вже було 20 млн загиблих. У період «перебудови» називали цифру в 30 млн людей, які не повернулися з війни. Сьогодні на сайтах можна побачити розсекречену інформацію про те, що 48 млн 900 тис. загинуло під час Другої світової, з яких 9 млн - це німці, близько 500 тис. - англійці, 600 тис. - французи, 500 тис. - американці і 10 млн - українці. Це не перемога. Це горе. І мені дуже прикро, коли на цій темі починають піаритися ті люди, які не мали і не мають до війни жодного стосунку. Одні роблять ставку на Другу світову, інші - на Небесну сотню, не маючи до цього жодного відношення. Якби я виставив свою пику на тлі цього з метою йти в депутати - то мене б мої товариші по службі розірвали…

Сьогодні день пам'яті тих воїнів, які пішли з життя героями. Це пам'ять про горе.

Ми, бійці українських батальйонів, знаємо про війну не з чуток. Жити або загинути іноді вирішувалося в одну секунду. Війна - це страшно. Сьогодні ті люди, які стояли біля витоків сучасної України, біля витоків боротьби, війни - це волонтери. І ми, бійці, як ніхто знаємо, що якби не підтримка волонтерів, ми б там не встояли. Вони привозили нам нормальну їжу та амуніцію на передову, ризикуючи своїм життям. І це в той час, коли дехто стояв в 100 км від лінії вогню, щоб отримати корочку «Учасника бойових дій».

Тому волонтери підуть першими в колоні ходи. Я готовий їм вклонитися в ноги. І разом з ними ми віддамо данину простої людської поваги тим людям, які загинули і в Другій світовій, і в АТО».

До Алеї Слави колона йшла мовчки, промови казали вже на Соборній площі…

Від усіх волонтерів Павлограда до присутніх звернулася Тетяна Найда. Виступили і представники інших громадських формувань. Також в Павлоград підтримати своїх побратимів та взяти участь у ході приїхали бійці батальйону «Айдар» з міста Дніпро. Від них до учасників ходи звернувся голова Військово-патріотичного клубу «Айдар» Олександр Матрюк.

Потім учасники акції вшанували всіх загиблих у війнах павлоградців хвилиною мовчання, поклали квіти до Вічного вогню, пам’ятного знаку визвольної боротьби павлоградців, каменю, де буде споруджений пам’ятник загиблим в зоні АТО, та дошки пам’яті загиблим павлоградцям-бійцям АТО.

Біля пам'ятної дошки бійці АТО та волонтери встали на коліна...

Так і завершилася пам’ятна хода. Учасники акції кажуть, що наступного разу, на прохання матерів загиблих Героїв, підуть ходою аж до центрального кладовища по вул. Шутя, де поховані полеглі бійці АТО.