Вы здесь

Школи Павлограда під загрозою закриття

Наразі в Павлограді три учбових заклади через невідповідність будівель нормам пожежної безпеки під загрозою закриття. Це загальноосвітні школи № 6 та № 12, а також станція юних натуралістів. Справи по всім вищезгаданим закладам знаходяться в судовій інстанції. Про це повідомила заступник міського голови Олена Шуліка під час спільного засідання депутатських комісій Павлоградської міської ради.

Із закладами освіти судиться Державна служба з надзвичайних ситуацій. За ретельні перевірки норм протипожежної безпеки в школах, дитсадках та таборах оздоровлення працівники ДСНС узялися після пожежі в таборі «Вікторія» на Одещині в 2017 році. Освітян зобов’язали виправити всі порушення, дали на це час, а на тих, хто не зробив цього – після повторних перевірок були подані судові позови. Тільки у Кам’янському рятувальники виявили порушення ледве не в кожній школі та подали до суду 41 позов. Загалом на Дніпропетровщині відкрито близько 80 проваджень. А згідно рішень судів, ці учбові заклади підлягають закриттю.

«Питання пожежної безпеки школи № 6 триває з кінця 2017 року. І з початку року керівництво закладу, представники відділу освіти вже виїжджали кілька разів на засідання судових інстанцій в м. Дніпро. Вже більше 150 тисяч гривень направлено проведення в школі заходів з пожежної безпеки. На сьогодні майже всі заклади освіти отримали ліцензії. Але школа № 6 може цієї ліцензії не отримати, бо справа знаходиться в суді. 15 квітня ми отримали проектну документацію на встановлення в школі пожежної сигналізації (вартість робіт - 227 тис. грн), системи оповіщення (майже 42 тис. грн) та блискавкозахисту (194 тис. грн). Загальна вартість проекту складає 483 тисячі гривень. Наразі нам не вистачає коштів (за власною інформацією кореспондента, є тільки 90 тисяч гривень), поки що ми можемо оголосити тендер і закривати питання встановлення пожежної сигналізації частково»,

- доповіла Олена Шуліка.

«Ми пропонуємо виділити зараз кошти, щоб об’явити тендер, заплатити підряднику 30 %, а вже після виконання робіт в повному обсязі, закрити всю суму»,

- додає міський голова Анатолій Вершина.

Також заступник мера повідомила, що один з депутатів міської ради вирішив направити 100 тисяч гривень бюджетних коштів (які розподіляються на потреби виборців кожному депутату) на придбання комп’ютерного класу для школи № 6. Однак ця ідея не сподобалась більшості депутатів.

«Я би ніколи не направляла гроші на комп’ютерний клас школі, коли гостро стоїть питання її пожежної безпеки»,

- обурюється депутат Тамара Уманська.

«Давайте купимо школі новий комп’ютерний клас, а після цього вона закриється. Що краще?»,

- обурюється депутат Олександр Рєзніков.

«В місті 82 об’єкти бюджетної інфраструктури: школи, дитячі садочки, музичні та спортивні заклади, будинки культури, тощо. І мене дуже хвилює судова практика, яка існує сьогодні. Ми зараз вирішуємо питання по школі № 6 з пожежною безпекою. Але, що далі робить МНС – знову подає позови до суду на інші школи та садочки. А судова практика показує, що закриваються школи до того моменту, поки питання з пожежною безпекою тут не будуть вирішені, - каже мер. – А зараз, щоб вирішити цю проблему тільки по школам, нам необхідно виділити із бюджету близько 20 мільйонів гривень. Це дуже великі кошти. Я переконував МНС-ників, що трагедія в Одесі сталася не через відсутність дротів пожежної сигналізації на стелі, а через те, що в корпусах табору були заварені вікна та двері – дітям нікуди було виходити, рятуючись від вогню. А з нас вимагають встановити сигналізацію».

Така ж сама ситуація наразі склалася і в інших школах, зокрема в школі № 12. По обом школам (№№ 6, 12) йдуть судові засідання. Що ж стосується Станції юного натураліста, то суд вже виніс рішення (13 квітня) про її закриття. Однак, за повідомленням начальника відділу освіти Ірини Дем’яненко, для вирішення питання не вистачало 50 тисяч гривень, але ці кошти вже знайшли – тому закриття цього учбового закладу не допустять.

«Я хочу сказати, що нашому місту ще пощастило, - каже Ірина Дем’яненко. – Серед 44 міських закладів освіти в судовій інстанції знаходяться тільки 3 справи. Суди розглядають справи та приймають рішення без нашої участі. А в Кам’янському  - 44 рішення про закриття шкіл та дитячих садків, 11 – в сусідньому Першотравенську. Треба подякувати начальнику Павлоградського МРУ ДСНС Олександру Миславському за спільну роботу із владою та відділу освіти і за те, що не всі заклади зараз закривають…».

Аби не допустити прийняття судових рішень про закриття шкіл, мер запропонував розробити міську програму по виконанню заходів пожежної безпеки на об’єктах бюджетної сфери та відповідно виділити кошти на їх фінансування.

То може нашим депутатам слід не лише обдаровувати школи спортивним обладнанням та комп’ютерами, а й вкладати виділені ним кошти в заходи, що сприяють безпечному навчанню дітей?

І при цьому депутатам не лише не доведеться стрічку перерізати, як при відкритті якогось спортивного майданчика, а й перед виборцями не червоніти за те, що допустили непоправне.