Вы здесь

Майно виконкому та громади захищатиме спеціалізована охорона

Чотирьох чергових в Павлоградському міськвиконкомі найближчим часом скоротять. Тепер охороняти адміністративну будівлю та держслужбовців будуть справжні професіонали – співробітники спеціалізованої охоронної агенції. Питання про внесення змін до чисельності виконавчих органів на спільному засіданні депутатських комісій Павлоградського міськради 17 квітня озвучила керуюча справами виконкому Світлана Шумілова.

«З 1 червня поточного року пропонується зменшити кількість чисельності виконавчих органів на 4 чергових і ввести додатково одну посаду у відділ звернення громадян. Планується укласти договір з професійною структурою з охорони приміщення, у зв'язку з чим і будуть звільнені чергові міськвиконкому. А працівник у відділі звернення громадян буде приймати людей та пояснювати їм, куди необхідно звертатися по тому чи іншому питанню»,

- розповіла чиновниця.

За її повідомленням, на сьогодні вже оголошено тендер на Послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку в адміністративній будівлі виконкому. На оплату послуг з охорони передбачено 294 тисячі гривень до кінця року (за 8 місяців).

«Сподіваємося, що ця послуга буде дешевше завдяки системі «Прозорро». В середньому на утримання чергових у міськвиконкомі витрачалося 252 тисячі гривень в рік», - каже Світлана Шумілова.

А за рік оплата послуг з охорони будівлі обходитиметься міському бюджету в 447 тисяч гривень.

«Можливо, ця послуга буде трошки дорожча аніж утримання чергових. Але ми вважаємо, що кожен повинен професійно виконувати свою роботу»,

- додає міський голова Анатолій Вершина.

Однак від цієї пропозиції були в захопленні не всі депутати міської ради.

«Я не розумію, чому вас не влаштовує наявна охорона адміністративної будівлі. А ще я турбуюся про те, що прийде якась «кишенькова» фірма зі зброєю, яка буде працювати по команді «фас»: тих вигнати - цих не впускати. Люди тепер будуть думати: чи можна зайти в будівлю, чи не можна. Але, вибачте, ця будівля належить громаді. Навіщо ми ставимо перешкоди для людей? І це на тлі того, що в міському бюджеті немає коштів: ми молодших школярів не годуємо, у нас немає пожежної сигналізації в школах, ні системи електронного голосування «Рада»,

- обурюється депутат міської ради Валентина Жилкіна.

Їй парирував мер міста:

«Ця пропозиція вноситься на обговорення депутатів, як вони проголосують, таке і буде прийнято рішення. Але я хочу навести приклад розвинених країн. Наприклад, у Португалії муніципалітет охороняє поліція. У Дніпрі облдержадміністрація охороняється поліцією. У Кременчуці – міська рада також охороняється поліцією. Ці люди охороняють не когось, а власність громади. Є така світова практика, в тому числі і в Україні. А черговий сторож, який зараз працює, не несе ніякої відповідальності – ні фізично, ні юридично. Бабуся - «божий одуванчик» не може виконувати цю роботу, цим повинна займатися спеціалізована структура згідно укладеного договору».

Так, за повідомленням кількох депутатів в будівлі міськвиконкому уже були прецеденти, пов’язані з охороною: спроби проникнення на територію виконкому, намагалися вирізати скло, невідомі вкрали у дворі будівлі відеокамеру, сп’янілий павлоградець зайшов до будівлі та кидався на сторожа – його прийшлося виводити тощо.

«Будівлю міськвиконкому необхідно охороняти, щоб не нашкодити громаді. Бо у нас тут є і документація з грифом «секретно». Тут є архів реєстрації прав власності, прав юридичних осіб. Взагалі тут великий документообіг, який необхідно зберігати, щоб не порушити роботу всього міста. А у мене особистої охорони немає і не буде»,

- резюмував мер.

У співробітників охоронної структури буде окремий кабінет, де будуть стояти монітори для відеоспостереження.

Остаточне рішення про скорочення чергових та введення спеціалізованої охорони буде прийнято на черговій сесії міської ради 24 квітня.