Вы здесь

Студенти-медики закликали павлоградців вести здоровий спосіб життя

Вже стало доброю традицією щороку навесні зустрічати у центрі міста студентів медичного коледжу, фахівців кабінету пропаганди медичних знань та Товариства Червоного Хреста, які виходять на вулиці Павлограда, щоб розповісти пересічним містянам про важливість ведення здорового способу життя та про найпоширеніші хвороби сучасності. Відбулась така акція і цієї весни – 5 квітня.
 
Захід відбувся в рамках місячника з нагоди Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз та до Всесвітнього дня здоров’я, що відзначається 7 квітня під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я і лозунгом «Здоров'я для всіх». Вже вдруге до такої акції долучилася студентка 3 курсу Павлоградського медичного коледжу Богдана Маякова.

«Сьогодні у нас акція присвячена місячнику боротьби з туберкульозом, який проходить з 24 березня по 24 квітня. Наш захід направлений на те, щоб якомога більше людей поінформувати про таку хворобу як туберкульоз, бо на сьогодні в Україні пандемія цього захворювання. У своїй акції ми хочемо людям розповісти про те як можна заразитися туберкульозом, і найголовніше – як провести профілактику такої небезпечної хвороби»,

- розповіла дівчина. 
 
А от чи ефективними є такі акції? Чи можна просто так на вулиці зацікавити перехожих проблемами здоров’я? Учасниця акції, фахівець Товариства Червоного Хреста Вікторія Хамаза вважає, що так.

«Кожного року разом з Центром здоров’я та волонтерськими організаціями ми влаштовуємо вуличну акцію, на якій розповідаємо людям про туберкульоз, про негативний вплив шкідливих звичок, мотивуємо людей здавати флюорографію. Такі акції є ефективними, бо більшість людей не знає про те, що в Україні наразі є пандемія туберкульозу. Дехто взагалі не обстежується. На таких акціях, які проходять безпосередньо на вулиці у велелюдних місцях, ми розповідаємо про симптоми туберкульозу, і мотивуємо йти на обстеження. Найбільше зацікавлення до нас виявляє молодь – молоді мами, тата, студенти, школярі»,

- сказала вона.
 
Учасники акції спілкуючись з громадянами міста, роздавали  інформаційні листівки та буклети: «Що потрібно знати про туберкульоз», «Оцініть своє здоров’я», «Безпечних цигарок не існує», «Зроби свій вибір» та інші, наголошуючи на важливості ведення здорового способу життя. 
 
До того, кожного навчального року лікарями лікувально-профілактичних закладів міста, медсестрами та групою волонтерів медичного коледжу проводиться курсове навчання та активна роз’яснювальна робота серед учнів навчальних закладів міста, студентів професійного ліцею та гірничого коледжу. Фахівці та студенти-волонтери працюють з учнями старших класів та викладачами навчальних закладів, розповідають про шляхи передачі інфекцій, як запобігти захворюванням, пропонують зробити свій вибір на користь здоров’я.