Вы здесь

Православні павлоградці відзначили Вербну неділю, а римо-католики - Великдень (Фото)

В неділю, 1 квітня, павлоградці відзначили Вербну неділю. Православні храми міста з самого ранку були переповнені людьми. В Кафедральний собор Спасо-Нерукотворного Образа прийшли більше тисячі городян, щоб відзначити свято та освятити вербові гілочки. 

Відстояти святкову службу та освятити вербу павлоградці прийшли і до інших храмів міста.


До речі, Вербна неділя - це православне свято, яке називається Вхід Господній в Єрусалим. У цей день Церква згадує євангельську подію, що послідувала за чудесним воскресінням Лазаря. Коли Христос в'їжджав до Єрусалима, на вулиці вийшло безліч захоплених людей. Вони зустрічали його як великого переможця над смертю! Під ноги Ісусові городяни кидали свою одежу, щоб Він ступав по ній, як по килиму. Всипали його шлях квітами і зеленню. Діти піднімалися на пальми, зрізали гілки і розмахували ними, вітаючи Спасителя. Згодом день урочистого входу Ісуса Христа в Єрусалим став одним з найбільших свят усіх християн. І в ознаменування цього дня люди приходять до храму з гілками верби - дерева, яке першим в наших краях розпускає нирки, бо свідчить про перемогу над смертю, відродження природи, і яке є для нас тим же символом, що і пальма для іудеїв.

Освячену вербу потрібно поставити в будинку, бажано в святому кутку. Священнослужителі наголошують, що її ні в якому разі не можна викидати на сміття! Через час гілочки можна прикопати на кладовищі біля могилки рідних, або спалити. А попіл розсипати під кущ або дерево.

Ще є прекрасний звичай - садити живці освяченої верби в землю (вони ж добре приживаються, пускають коріння), прикрашаючи таким чином свій край. Тим більше що освячені гілочки - це не просто верба: вона Христа зустрічала! І потім виросло дерево буде нагадувати не тільки посадити його, але навіть їх дітям і онукам про знаменну подію.


У цей день, святкове богослужіння пройшло і в павлоградському римо-католицькому храмі св. Архангела Михаїла. Християни Західного обряду святкували Великдень або свято Воскресіння Христового, повідомляє інформаційний портал tv-news.dp.ua.

Вечірня служба розпочалась на вулиці із запалювання великої Великодньої свічки від вогнища біля храму, від котрої запалили свої свічки всі прихожани. Далі пройшло святкове богослужіння, освячення кошиків із пасками та їжею до Великоднього столу.

За традицією римо-католики відзначають Великдень 8 днів (октаву). Упродовж цього часу святкова служба правитиметься щодня.