Вы здесь

В Павлограді затримане злочинне угруповання, яке «кришував» правоохоронець (ФОТО, ВІДЕО)

В середу, 28 березня, в Павлограді Дніпропетровській області в ході масштабної спецоперації на виготовленні та збуті наркотичних засобів та психотропних речовин було затримано організоване злочинне угрупування. Воно було створено з метою здійснення на території Павлограда та Павлоградського району тяжких та особливо тяжких злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. А також злочинна група укривали свою діяльність шляхом надання неправомірної вигоди (хабара) посадовим особам Національної поліції України.

Про це повідомляє прес-служба Військової прокуратури Південного регіону України.

Масштабну операцію щодо викриття діяльності злочинної організації було проведено Військовою прокуратурою та Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Досудовим розслідуванням установлено, що упродовж 2017-2018 років з метою налагодження каналів поставок наркотичних речовин в особливо великих розмірах, зокрема концентрату макової соломки «малясу» та таблеток «Acatar Acti-Tabs», які містять прекуросор псевдоефедрин, один із місцевих жителів Павлограда створив та керував злочинною організацією, до складу якої входили понад 10 осіб, установлених на цей час, та залучено працівника правоохоронного органу.

Шляхом перевезення на особистому автотранспорті та отримання поштових відправлень у відділеннях ТОВ «Нова пошта», передачі «малясу» для переробки в готовий для вживання «опій ацетильований» та фасування в медичні шприці в подальшому зловмисники збували «товар» наркозалежним мешканцям Павлограда та Павлоградського району за грошову винагороду.

Так, 28 березня на одному із стаціонарних постів ГУ НП у Дніпропетровській області під час перевезення в автомобілі 2 літрів концентрату макової соломки – «малясу», орієнтовна вартість збуту якого становить 3 млн грн, шприців з вмістом «опію ацетильованого», боєприпасів та грошових коштів правоохоронцями затримано організатора та одного з учасників вказаного злочинного угрупування.

Окрім того, затримано одного з керівників місцевих відділів ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області, який забезпечував інформування членів злочинної організації про заплановані дії правоохоронних органів, а також невтручання в діяльність злочинного угрупування інших правоохоронних органів Павлограда, за що щомісячно отримував неправомірну вигоду від організатора.

З метою викриття мережі учасників злочинної організації 60 прокурорами та слідчими військових прокуратур гарнізонів Південного регіону України спільно з 450 оперативними працівниками та 150 співробітниками полку поліції особливого призначення ГУ НП в Дніпропетровській області на підставі ухвал слідчих суддів проведено понад 60 обшуків житла та автомобілів фігурантів справи на території Дніпропетровської, Одеської та Черкаської областей.

Під час проведення першочергових невідкладних слідчих дій працівники правоохоронних органів, у тому числі військові прокурори, були піддані зухвалому збройному спротиву з боку учасників злочинної організації. Вони застосовували вогнепальну зброю та, погрожуючи підірвати гранату, нацькували собаку бійцівської породи на одного із співробітників спецпідрозділу. Внаслідок цього правоохоронець отримав тілесні ушкодження.

Але завдяки високому рівню професійної підготовки та злагоджених дій усіх учасників спецоперації інші правоохоронці не зазнали ушкоджень, небезпечних для їхнього життя та здоров’я.

За результатами проведених обшуків затримано 8 членів злочинної організації, в яких вилучено понад 400 тис грн готівкою, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги та прекурсори на загальну суму понад 5 млн грн (2,5 л «малясу», 100 заборонених на території України сильнодіючих таблеток «Acatar», 700 г «канабісу», 300 г метамфетаміну), встановлено місце їх виготовлення, а також вилучено ручну гранату РГД-5, пістолет марки ПМ та мисливську рушницю ТОЗ з набоями до неї.

На даний час вирішується питання щодо повідомлення затриманим особам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 255 та ч. 1, 2 ст. 369 КК України, а також готується клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.