У Павлограді за 2017 рік 81 людина захворіла на туберкульоз. Серед хворих є діти, студенти та жінки в декреті. Про це на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом 24 березня, повідомила завідувачка диспансерним відділенням тубдиспансеру Павлограда Олена Гриб.
За словами лікарки, у Павлограді показник захворюваності на туберкульоз у 2017 році менший, ніж у 2016 році, але все одно є на високому рівні.
«На жаль, у місті залишається високою кількість хворих на туберкульоз працюючих громадян та пенсіонерів, збільшилась і кількість студентів. Більше третини складають пацієнти, які мають постійне місце роботи, серед яких на даний момент лікується 15 шахтарів та 10 робітників приватних підприємств. Частка непрацюючих осіб працездатного віку серед хворих складає 30 %, пенсіонерів – 20 %. У 2017 році туберкульоз виявили у двох дітей, одного підлітка, двох жінок-декретниць. Померло від цієї хвороби 16 павлоградців»,
- зазначила Олена Гриб.
Зазвичай, хворіють на туберкульоз легенів, але бувають випадки туберкульозу кісток, суглобів, сечовидільної системи, очей, органів репродуктивної системи. Минулого року у Павлограді було виявлено 4 випадки туберкульозу кісток і суглобів. До того, щороку значна кількість людей з ВІЛ звертаються до лікаря з приводу туберкульозу, адже ризик «додатково» отримати й цю хворобу у таких осіб у 30 разів вищий, ніж в інших людей. Минулого року таких осіб у Павлограді було 16. Також бувають випадки, коли туберкульоз виявляють у дітей. В області рівень інфікованості дитячого населення минулого року складав 1,2 %, але це не точна картина, бо лише 77,1 % дітей були охоплені туберкулінодіагностикою.
Щодо лікування туберкульозу, то Олена Юріївна зазначає, що наразі всі хворі на 100 % забезпечені спеціальними ліками, але, на жаль, не кожен витримує щоденне навантаження медичними препаратами або не розуміє важливість щоденного прийому ліків, тому є люди, які переривають лікування. Для того, щоб стимулювати хворих приймати ліки щоденно у місті вже третій рік діє програма, за умовами якої кожен, хто не пропускає щоденний прийом ліків, в кінці кожного місяця отримує так званий бонус – продуктовий набір.
«У стаціонарі минулого року лікувалося близько 80 людей. Один день лікування може коштувати до 1 тис. гривень. Щодня хворі на туберкульоз мають приймати 10-12 пігулок, протягом перших 8 місяців – щоденна ін’єкція. Курс лікування становить від 6 до 20 місяців. Лікуються також амбулаторно, якщо людина не заразна, – пацієнти щодня приходять до лікаря й отримують відведену дозу препаратів. Й так протягом тривалого часу»,
- сказала Олена Гриб.
До слова, як зазначає лікарка, хворого туберкульозом можуть примусово госпіталізувати в лікарню, але примусово утримувати в медзакладі не можуть. Якщо людина відмовляється лікуватися, змусити її не можуть.
Нагадаємо, що туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, рідше від зараженої їжі, зокрема, молока і молочних продуктів. У Павлограді був випадок, коли туберкульозом хворів продавець молока на стихійному ринку. При вчасному зверненні до лікаря можна уникнути багатьох жахливих наслідків. Тож, якщо у вас кашель тримається 2-3 тижні, невмотивовано знижується вага, трішки підвищена температура тіла, слабкість і кровохаркання – негайно звертайтеся до лікаря. Лише так ви збережете своє здоров’я і не нашкодите оточуючим людям.