Вы здесь

Павлоградські добровольці – взірці патріотизму! (Фото)

Сьогодні, 14 березня, вся країна відзначає День українського добровольця. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці під Києвом для формування першого добровольчого батальйону, для проходження військової підготовки та подальшої участі у воєнних діях. Рішення про відзначення цього свята в Україні Верховна Рада прийняла у минулому році. Павлоград теж не залишився осторонь подій на столичному Майдані та сході України. 

Наше місто та Дніпро стали своєрідними форпостами української нації, осередками патріотизму та волонтерського руху, вартою спокою та миру в наших родинах.

Сьогодні в Павлограді живе зо два десятки майданівців, які постійно були в Києві, та налічується близько півтисячі добровольців – бійців, які пішли воювати за незалежність та цілісність нашої країни у складі добровольчих громадських формувань та батальйонів: «Айдар», «Азов», ДУК «Правий сектор», «Українська добровольча армія», «Торнадо», «Дніпро-1», «Донбас», батальйон ім. Джохара Дудаєва та інших.

Добровольцями вважаються і волонтери, які стали на захист України та допомагають нашим бійцям. Сьогодні в Павлограді важко порахувати загальну кількість волонтерів. Більшість із них об’єдналися ще у 2014-2015 роках. Зараз у нас налічується більше 10 волонтерських громадських організацій та об’єднань, які займаються ремонтом та бронюванням військової техніки, виготовленням харчових наборів, маскувальних костюмів та сіток, збором та доставкою продуктів харчування та військової амуніції на передову, патріотичним вихованням молоді, тощо. І це не враховуючи медиків з місцевих лікарень та пологового будинку, госпітальєрів, підприємців та простих людей, які й досі допомагають українській армії і ведуть її до перемоги.

А хлопці з громадського формування «Павлоградська самооборона» першими вийшли на захист рідного міста та створили оборонний блок-пост. 

Саме в Павлограді почав формуватися 1-й батальйон оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького. Батальйон був сформований із членів Самооборони Майдану. Вони склали присягу та відбули до Павлограду, а потім — на бойове чергування до Слов'янська.

Зазначимо, що цьогоріч за ініціативи депутата міської ради та волонтерки Ганни Третяк місцевою владою було прийнято рішення відзначати у нашому місті День українського добровольця на офіційному рівні. Сьогодні по місту висять вітальні білборди, в школах проводять класні тематичні години з цього приводу, а на найближчій сесії міської ради 20 березня кілька бійців-добровольців будуть нагороджені відзнакою міського голови Павлограда.

Зустріч волонтерів Павлоградщини та бійців під Новоазовськом
Бійці у маскувальних костюмах ШВ "Дамські пальчики"
Волонтери з Павлограда та Миколаївки
Кулінарня сотня Павлограда
Ремонтування військової техніки на ВБТЗ
Перші ластівки від ШВ "Дамські пальчики"
Липень 2014 р. Павлоград. Блок-пост. "Павлоградська самооборона"