Вы здесь

З кожним роком у Павлограді травмується все більше дітей

Причиною цьому, зазвичай, стає недбальство батьків, які часто-густо залишають своїх малюків без нагляду, та неякісні продукти харчування і вода, які наразі занадто «нашпиговані» різноманітною хімією. Про це під час прес-конференції розповів міський дитячий травматолог з 20-літнім стажем Олег Рета.
 
За словами фахівця, найбільш поширеним серед дітей та підлітків є побутовий травматизм. І, на жаль, з кожним роком кількість травмованих дітей невпинно зростає. 
 

«У 2017 році у дітей до 14 років було зареєстровано 1740 випадків травматизму, у підлітків – 492 випадки. Постраждали внаслідок дорожньо-транспортних пригод відповідно 8 дітей та 2 підлітків. У порівнянні з 2016 роком кількість травмованих дітей зросла, бо позаминулого року усього було зареєстровано 1300 травм у дітей і 278 у підлітків, у ДТП постраждали двоє дітей та двоє підлітків. На щастя, смертельних випадків не зареєстровано»,

 
- розповів Олег Рета. 
 
Медик наголошує, що найбільше діти травмуються під час канікул та на вихідних, і частою причиною цьому є недбальство батьків. Щодня за медичною допомогою звертаються по 10-15 дітей та підлітків з різноманітними травмами. 
 

«В основному, діти отримують травми через те, що батьки недогледіли за дитиною. Але причиною підвищення рівня травматизму серед дітей також є їхній прискорений розвиток, у порівняні з попередніми поколіннями, та неякісна вода й продукти харчування, вживання яких призводить до ламкості кісток»,

 
- зазначив лікар. 
 
«Найпопулярнішими» дитячими та підлітковими травмами є переломи рук та ніг, вивихи, розтягнення, деформація зв'язок та суглобів і прилеглих м’язів, рани, поверхневі ушкодження та ушкодження судин. 
 

«Наразі спостерігається погана тенденція – батьки починають давати дітям препарати кальцію лише після того, як ті травмуються. Цікаво, а що вони думали до цього? Кальцій має працювати систематично. Потрібно загалом слідкувати за харчуванням дитини, займатися з нею фізичними вправами. Препарати кальцію треба давати дитині лише після консультації з лікарем»,

 
- сказав Олег Рета.
 
Щоб попередити травматизм серед дітей, фахівець радить не залишати малюків без нагляду та ще й поряд з електро- чи газоприладами, не залишати на видноті ліки, різноманітні інструменти, не кидати відчиненими вікна та двері. А якщо дитина все ж отримала травму треба негайно надати їй першу допомогу та обов’язково звернутися до лікаря.