Вы здесь

Музика без кордонів – свято польської культури в Павлограді

«Музика не має вітчизни. Вітчизна її – увесь Всесвіт…» - так проголосив на початку ХІХ ст. найвідоміший польський композитор-новатор, один з кращих виконавців світу, що вирізнявся надзвичайною ліричністю, «варшавське диво» - Фредерік Шопен. І був правий. Для музики відсутні кордони. Її мова є всесвітньою, адже торкається душі кожного. Саме це блискуче довели організатори І міського фестивалю дитячої творчості «Підношення Фредеріку Шопену», що відбувся 23 лютого у Павлоградському будинку культури ім. Кірова.

Інструментальна музика, вокал, хореографія та образотворче мистецтво – всі ланки творчості мали тут місце. Фортепіанні шедеври самого Шопена, твори його відомих співвітчизників, обробки польських пісень, запальні національні танці прозвучали у виконанні близько 60 учасників з трьох музичних шкіл міста.

Окрасою фестивальної зали стала виставка дитячих робіт, присвячених творчості композитора та польсько-українській дружбі. Майстерність учасників оцінювали в шістьох номінаціях та двох вікових категоріях, а переможців було нагороджено оригінальними статуетками та дипломами.

Народна музика є невід’ємною частиною творчого доробку Шопена. Його твори увібрали всю мелодійність народних наспівів, враховуючи й українські – адже композитор мав в своєму оточенні доволі літераторів-вихідців з нашої землі. Саме тому його спадщина стала настільки близька й зрозуміла виконавцям та глядачам фестивалю. Зовсім маленькі музиканти, що лиш роблять перші кроки на сцені, та вже за п’ять хвилин випускники музичних шкіл, досвідчені та вправні – разом вони створили свято польської культури, мелодійної, ліричної, пісенної, і водночас жвавої, рухливої, щирої.

Ініціаторами проведення такого дійства стала міська Спілка поляків «Добра воля». Вітаючи учасників та гостей, керівник Спілки Анатолій Смотров наголосив, що не збирається зупинятися на рівні міста – в його мріях фестиваль, присвячений Шопену, має стати не менш як міжнародним. Сповнені оптимізму й представники павлоградської влади:  підтримка цього фестивалю у рамках міського Інтеркультурного проекту є кращим прикладом дружніх, мирних стосунків з іншими країнами.

Анна Ніколаєвнко спеціально для "ТН-Экспресс"