Вы здесь

В очікуванні ямкових ремонтів та нового маршруту автобусу

У середу, 21 лютого, мер Павлограда Анатолій Вершина зустрівся з представниками громадськості – з головами квартальних комітетів міста. Під час зустрічі було обговорено цілу низку важливих питань, серед яких – загальна інвентаризація земельних ділянок у Павлограді, ремонт доріг, зарплата квартальних.

Окрім міського голови Анатолія Вершини та його заступника Віталія Мовчана, на зустрічі також були присутні керівники структурних підрозділів виконкому та комунальних служб, представники поліції. На початку зустрічі мер Анатолій Вершина анонсував вірогідність підвищення заробітної платні квартальним.

«Є пропозиція підвищити виплати квартальним, але ці виплати мають бути стимулом для того, щоб люди розуміли, якщо вони йдуть на цю посаду, працюють, проявляють ініціативу, то й отримають за це гроші. Робота квартальних – важка, бо легше, мабуть, з лопатою працювати, ніж з людьми спілкуватися»,

- зазначив мер.

Найбільш хвилюючим було питання ремонту доріг у місті. З цього приводу ситуацію з дорогами присутнім пояснювали міський голова і його заступник Віталій Мовчан.

«Цього року ми будемо робити ямкові ремонти та грейдування доріг. На сьогодні ми майже усі тендери з ямкового ремонту доріг вже провели. Чекаємо лише весни. Плануємо до 1 липня завершити повністю ямкові ремонти. Зокрема, у першому півріччі плануємо зробити поточний ремонт вулиці Озерної від вулиці Полтавської, що йде на Приточилівку. А ось відрізок вулиці Озерної від Полтавської до Центральної ми робити не будемо, бо там треба міняти водовід. Також будемо продовжувати ремонтувати вулицю на селищі Соснівка – відремонтуємо ще метрів 300-400 від школи»,

- сказав Анатолій Олексійович.

«Є певний перелік вулиць, які заплановано цьогоріч відремонтувати. Але, якщо у графіку робіт стоїть ремонт відповідної вулиці, це не означає, що вона уся буде відремонтована. Якщо, до прикладу, на ремонт вулиці виділено 80 тисяч гривень, то за ці гроші можна зробити 200 метрів дороги, і ви самі разом з жителями вулиці визначаєтеся, який саме відрізок дороги треба відремонтувати»,

- додав Віталій Мовчан.

Майже кожен голова квартального комітету мав свої питання щодо ремонту доріг на своїй ділянці. Зокрема, жителів селища Городище турбує відсутність тротуарів на вулиці Луганській. За словами міського голови, проект капітального ремонту цієї вулиці вже є, але цього року він не буде реалізований. Жителів вулиці Шутя турбує 20-метровий відрізок дороги, на якому не вистачає водовідведення. Проект цієї вулиці вже також розроблений.

«Потроху виконаємо ремонти, але все одразу охопити не вдасться за причини відсутності коштів»,

- зазначив міський голова.

Щодо освітлення вулиць, міський голова зазначив, що світильники, які протягом року знімуть з вулиці Дніпровської, будуть вішати у приватному секторі на тих лініях, де їх давно не оновлювали.

«Світильники, які будуть зняті з Дніпровської, ми модернізуємо і встановимо, в тому числі, і в приватному секторі, де наразі немає освітлення. Будемо працювати, щоб настав такий час, коли у нас в місті вже не буде жодної вулиці чи провулка, які не мають ліхтарів»,

- сказав мер.

Міський голова зазначив, що досить ефективну користь для зменшення злочинності приносять камери, встановлені по місту, але дуже гнітить ставлення до крадіжок самих жителів Павлограда, бо, зазвичай, люди бачать, як злочинці скоюють крадіжки, але не повідомляють про це у відповідні органи.

«На сьогодні у Павлограді дуже складна ситуація з вандалізмом на кладовищах та крадіжками кабелю. Маємо пропозицію, щоб ми усі разом брали участь припиненні таких злочинів. Бо злодії вже навіть не намагаються приховувати свої злочини – майже серед білого дня розбивають колодязі, витягують кабель, а перехожі спокійно собі йдуть повз. Проживають люди й біля кладовищ. А коли злодії на машинах під’їжджають, з міношукачами ходять серед могил, вивертають захоронення, то ніхто знову нічого не бачить. Наглядач кладовища може й не бачити вандалів, бо кладовища величезні. Щоб покласти цьому край, потрібно об’єднатися. Ми наразі розробляємо програму заохочень – якщо буде інформація від жителів про те, що хтось десь вирізає кабель, і ця інформація підтвердиться, то такі жителі отримають матеріальну винагороду. Жителі мають бути зацікавлені у тому, щоб побороти таке зло»,

- сказав Анатолій Олексійович.

Турбувало голів квартальних комітетів і питання щодо роботи міського транспорту у приватному секторі. Зокрема, й закритий маршрут № 17.

«Маршрут повинен себе окупати. На маршруті № 17 не було наповнюваності пасажирами навіть на 50 %. Виходячи з цього, виконком прийняв рішення закрити цей маршрут. Але є пропозиція ввести новий маршрут, який матиме кінцеву зупинку на 12-й школі. Він ітиме по Куйбишева, переїжджатиме Котовського, заїжджатиме на Підворки, повертатиме на вулицю Чайкіної, потім на вул. Широку, і потім зупинятиметься в центрі»,

- зазначив міський голова.  

За словами мера, це  має бути актуальний маршрут, бо він забиратиме людей з тих районів, які досі не були охоплені міським транспортом. Але, перш за все, за його словами, там має бути відремонтована дорога.

«Як тільки ми відгрейдуємо дорогу, то одразу запустимо маршрут»,

- додав Анатолій Олексійович.

На зустрічі постало питання й щодо самозахвату земель у приватному секторі, коли люди привласнюють собі частину тротуару, відгороджуючи її парканом, насаджуючи там городину. За словами міського голови, скоро ці проблеми вдасться вирішити завдяки інвентаризації земель у місті. Всі незаконно захоплені ділянки будуть виявлені. А ось щодо встановлення зливних ям за територією садиби, то після звернень щодо цього порушення, їхні власники будуть викликані на адміністративну комісію і їм буде виписаний штраф у розмірі 1800 гривень.

Щодо покинутих ділянок, то представники міської влади закликали голів квартальних комітетів скласти списки таких територій, бо треба визначитися у якій власності вони знаходяться, бо наразі у Павлограді є багато охочих отримати земельну ділянку.