Вы здесь

В Павлограді знову борються зі стихійною торгівлею

В центрі міста з'явиться «блошиний» ринок 

У середу, 21 лютого, в Павлограді поновили боротьбу зі стихійними ринками. В місцях стихійної торгівлі по місту знову проводитимуть рейди, складатимуть адміністративні протоколи, виписувати штрафи та вилучатимуть продукти харчування у людей, які торгують ними з землі. Таке рішення прийняла комісія, розширена нарада якої відбулася у міськвиконкомі під головуванням заступника міського голови Світлани Пацко та за участю працівників Павлоградського відділу поліції, начальника Управління Держпродспоживслужби, начальника інспекції з питань благоустрою території м. Павлоград й інших спеціалістів.

Наразі від стихійної торгівлі страждає не лише центр міста (вул. Шевченко, Горького та Центральна), а й інші мікрорайони (вул. Верстатобудівників, Західнодонбаська).

Самі ж торгівці кажуть, що стоять на вулиці та торгують з землі не від кращого життя. Продукції (наприклад, молока, курячих яєць, м’яса та сала) у більшості небагато – їм просто невигідно торгувати на офіційному ринку – потрібно витрачатися на проїзд, лабораторію, оплачувати містове, тощо.

Разом з тим представники комісію пообіцяли, що не будуть штрафувати тих, хто продає антикваріат, старі монети чи книжки, побутові дрібниці. Для них планують виділити окреме місце під торгівлю. Так званий «блошиний» ринок розташують в переході між вулицями Горького та Шевченко. Такий проект рішення виконкому був опублікований на офіційному сайті Павлоградської міської ради. Це будуть пересувні тимчасові споруди для дрібнороздрібної торгівлі промисловими товарами. Укладати договори про пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою торговці не будуть.

А ось людям, які торгували з землі продуктами 21 лютого виписали попередження. Якщо вони попадуться у друге – їм загрожує грошовий штраф від 360 до 1360 гривень за статтею 152 КУпАП.

«Продукти харчування не відповідають санітарним нормам. Якість та свіжість продуктів, які реалізуються «з землі», ніким не контролюється. Продавці ж працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без санітарного спецодягу, особові медичні книжки у них відсутні, порушується також температурний режим реалізації та зберігання продуктів), - кажуть у відділі розвитку споживчого ринку та підприємництва виконкому  Павлоградської міської ради. - Стихійна торгівля продуктами харчування — є загрозою епідемічного добробуту населення! На жаль, на вулицях нашого міста, у дворах,  скверах, та в інших  місцях розгорнулася ціла мережа несанкціонованого збуту м'ясних та молочних  продуктів, риби, городини тощо».

За результатами вищезгаданої наради було вирішено проводити систематичні комплексні рейдові заходи, продовжувати активну роботу щодо повної ліквідації стихійної торгівлі.

Варто також нагадати «вуличним торговцям», що згідно ст. 152, ст.160 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»,  при виявленні порушень норм і правил благоустрою, за здійснення торгівлі в невизначених місцях  на правопорушників накладається  штраф в розмірі:

1. ст. 152 КУпАП:

- на громадян - від двадцяти  до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 360 грн до 1360 грн);

- на громадян – суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятидесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 850 грн до 1700 грн).

2. ст. 160 КУпАП:

- торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої;

- торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне  за собою накладення штрафу від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгів.

Павлоградців закликають не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі. Кажуть, що купувати якісні продукти харчування слід на ринках та в продовольчих магазинах.

«Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то відповідно й останні зникнуть»,

- підсумували у відділі.