Вы здесь

Лісосмугу вирубують під корінь - з місця подій (Фоторепортаж)

До Юр’ївського відділення поліції 21 лютого по телефону надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Вербуватівка Юр’ївського району  невідомі, знаходячись в лісосмузі, незаконно здійснюють вирубку зелених насаджень.

Виїздом на місце події працівниками слідчо-оперативної групи було встановлено, що випилюванням дерев, без жодних відповідних документів займалася група чоловіків, а саме четверо місцевих мешканців. До приїзду поліції вони встигли спиляти більше 20 дерев.

Поліцейські вилучили заготовлену дерево продукцію, каністри з пальним, бензопили, вантажний транспорт, який направили на майданчик до Юр’ївського відділення поліції. 

На даний час проводяться оперативно-слідчі дії, спрямовані на встановлення свідків вказаного кримінального правопорушення. Також встановлюється сума збитків, нанесених в ході незаконної вирубки.

За даним фактом відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом незаконної порубки лісу – ст. 246 Кримінального кодексу України. Чоловікам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років. Такий офіційний коментар щодо цієї події надала прес-служба Павлоградського відділу поліції.

А ось журналіст газети «ТН–Экспресс», який побував на місці події, поспілкувавшись із місцевими мешканцями, дізнався, що лісосмуга, де була вирубка дерев, знаходиться на полі агрофірми «Пантера», засновник якої – фермер Олександр Зоренко.

«Вирубка дерев тут проводиться досить давно. Планомірно, щоденно вирізаються дерева під корінь, суцільно на лісосмузі протяжністю більше ста метрів, шириною понад восьми метрів»,

– говорять мешканці села Веруватівка.

Повідомили вони і про те, що там, де зараз проходить дорога понад лісосмугою, теж кілька років тому росли дерева, які були вирубані. А там, де колись була дорога – тепер розоране поле. Як бачите, правоохоронцям є над чим задуматись.