Вы здесь

У Павлограді вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (Фото і Відео)

У середу, 20 лютого, на Алеї слави в центрі міста павлоградці вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули на столичному Майдані 4 роки тому під час революції гідності. Однак цьогоріч місцеві мешканці під час заходу розділилися на два табори, які проводили мітинг-реквієм з одного приводу порізно…

Спочатку на Алеї Слави представники влади, комунальних служб та працівники міськвиконкому на чолі із мером міста біля стенду пам’яті з портретами загиблих майданівців та Пам’ятного знаку визвольної боротьби Павлоградщини поклали квіти та поставили свічки, вшанували Героїв-борців за Україну хвилиною мовчання. Пролунав гімн України… На цьому учасники заходу, організатором якого виступив міськвиконком, розійшлися.

А вже через кілька хвилин потому на Алеї слави зібралися кілька десятків активістів, представників військово-патріотичних громадських організацій, атовців, волонтерів, депутатів міської ради від опозиційних політичних фракцій, медики та інші.

Перед присутніми виступив один з організаторів жалобної акції – депутат міської ради, командир місцевого осередку ГФ «Національна дружина» в Павлограді Сергій Тищенко.

А почав він свій виступ із широкої історичної довідки щодо революційних подій в Україні протягом століття. Він провів аналогію між революцією та громадянською війною в Україні в 1917-1921 роках та нинішньою війною, яка забирає тисячі життів.

«Важкі часи у нас ще попереду. І це підтверджує наша столітня історія. У цей час, сто років тому, Київ був заповнений більшовиками, а Уряд УНР був вимушений виїхати до Вінниці. Бо більшовики влаштували червоний терор та знищили понад 5 тисяч киян. Людей просто вбивали за білі руки, за окуляри, за інтелігентний вираз обличчя. І зараз історія повторюється. І тоді, так само, як і тепер, кати українського народу знищували нашу націю, під час так званої нової економічної політики проводили «українізацію» села, намагалися вдягати вишивані сорочки та говорити красивою українською мовою пафосні, гарні речі. А потім настав голодомор… В 32-33 роках все те українство, яке попіднімалось і розквітло, було вивезене в Сибір і знищене голодом. Чи бачите ви аналогію між нинішніми та минулими подіями? Триває із 2014 року жахлива війна. Економічна стагнація. Тяжкий час. Політичні сили та рухи розривають країну навпіл, як було під час Української Народної Республіки, руйнуючи нашу державність. І не поможуть нам, як і тоді, західні партнери. І це ми вже бачимо по політиці Угорщини щодо українців, які живуть на Закарпатті, Польщі щодо наших національних героїв…»,

- сказав Сергій Тищенко.

Депутат та громадський діяч обурюється тим, що за 20 хвилин до їх мітингу «до дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні покладали квіти ті люди, які в 2013-2014 роках організовували тут, в Павлограді, автобуси, які везли людей до Києву для безпосередньої участі у Антимайдані, для того, щоб гинули майданівці».

Він назвав відомі всьому місту прізвища цих людей, хто був тоді і зараз залишається при владі.

«Я не розумію, як ці люди зараз приходять сюди, покладають квіти, говорять пафосні речі. Вони не повинні говорити пафосні речі, а просити пробачення на колінах у тих, хто загинув, в тому числі і через прийняття тоді законодавчих рішень нашою владою. Ви чули хоч одне покаяння? Ні! А їх і не буде. Бо нинішня влада діє так, як діяли більшовики сто років тому»,

- констатує Сергій Тищенко.

Активіст впевнений, що революція, боротьба і зміни в Україні ще попереду.

Слово взяв і глава «Національного корпусу» в Павлограді та ініціатор мітингу Денис Середа:

«Я не хочу сьогодні багато балакати. Головне те, що ми пам’ятаємо тих хлопців, які пішли із життя за наше світле майбутнє. А наша боротьба ще попереду!».

Учасники другого мітингу вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та поклали квіти із жовто-синіми та чорними стрічками до стенду із фотографіями загиблих на Майдані. Потім активісти відправилися до дошки пам’яті загиблих бійців АТО з такою ж самою місією…

За порядком на обох мітингах стежили павлоградські правоохоронці.


Довідка "ТН-Экспресс": День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.