Вы здесь

Безпліддя – не вирок

Цього року півсотні жінок області можуть скористатися безкоштовною програмою з лікування безпліддя. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації. 
 
В Україні вже 10 років діє держпрограма по лікуванню безпліддя. Учасником може стати будь-яка сімейна пара, яка не може стати батьками через абсолютне безпліддя, відзначили в департаменті.
 

«Для цього треба звернутися в амбулаторію. Лікар-гінеколог випише направлення на обстеження в обласному центрі планування сім'ї. Якщо його фахівці підтвердять діагноз, то справа сім'ї направляється на розгляд до Міністерства охорони здоров'я. Там вирішують, в який саме заклад з репродуктивної медицини направити пару »,

 
- роз'яснили в департаменті.
 
Після – підготовчий етап. Він триває від 2 тижнів до 2 місяців. Це медикаментозне лікування. Далі проводиться саме штучне запліднення.
 

«У приватних клініках така процедура коштує від 60 тисяч гривень, учасники ж держпрограми отримують її безкоштовно. У цьому році такою можливістю можуть скористатися до 50 жінок. Але тільки один раз»,

 
- зазначили в департаменті.
 
До слова, у 2017 році у Дніпропетровській області народилася 201 дитина «із пробірки».