Вы здесь

У Павлограді зафіксовано випадок сказу у кішки

У понеділок, 5 лютого, у Павлограді був зареєстрований випадок захворювання безпритульної кішки на сказ. Про це повідомляє відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради.
 
Тварина не була не щеплена проти сказу. Відібраний патологічний матеріал тварини був направлений для проведення досліджень на сказ до Дніпропетровської регіональної лабораторії ветеринарної медицини, які дали позитивний результат. На місці загибелі тварини була проведена дезінфекція.
 
у зв’язку з цим, у місті проведене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії, на якому було прийняте рішення про запровадження з 6 лютого 2018 року карантинно-обмежувальних заходів по сказу на території м. Павлограда, обмеженій вулицями Добролюбова, Некрасова, Полтавською та затверджений План заходів щодо ліквідації сказу на території міста. Відповідно до цього плану буде проводитися масове щеплення собак і котів проти сказу на цих вулицях. 
 
Скасування карантинних обмежень на території Павлограда, обмеженій вулицями Добролюбова, Некрасова, Полтавською буде здійснено при умові виконання всіх заходів, передбачених планом і чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин, не раніше ніж через два місяці після останнього випадку захворювання.
 
Нагадаємо, що сказ – невиліковна вірусна хвороба, що передається людині та домашнім тваринам хворими тваринами. Найбільшу небезпеку для домашніх тварин становлять укуси нещеплених собак, котів, лисиць. Сказ — ранова інфекція, при якій зараження найчастіше відбувається при укусі. Єдиним дієвим методом профілактики сказу тварин є щеплення.
 
В умовах карантинних обмежень на території міста заборонені проведення заходів із залученням тварин (котів, собак), та переміщення таких тварин. Лікарями державної ветеринарної медицини проводяться подвірні обходи та щеплення сприятливих тварин проти сказу. Також, щеплення тварин проти сказу проводяться за адресою: вул. Караванченка, 9 Б (Павлоградська дільнична державна лікарня ветеринарної медицини). Щеплення тварин безкоштовні!
 
Але, незважаючи на наявну смертельну небезпеку для людей та тварин, частина власників тварин відмовляється від проведення щеплень проти сказу своїх домашніх улюбленців. Така недбалість може призвести до фатальних наслідків. Окрім цього, це є порушенням вимог законодавства України, за що передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.