Вы здесь

В Павлограді вшанували пам'ять героїв Крут (ФОТОрепортаж и Видео)

29 січня Україна відзначає День пам’яті героїв Крут. Сто років тому, в 1918 році, триста юнаків-добровольців на залізничній станції Крути в Чернігівській області, що під Києвом, зупинили наступ більшовицької армії. Наступу протистояли вчорашні студенти та гімназисти. Вони вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків. Варто відзначити, що у Павлограді День пам'яті героїв Крут на офіційному рівні проводиться вже другий рік поспіль.

Цьогоріч організаторами заходу виступили Павлоградський міськрада, активісти Павлоградського осередку громадського формування «Національний корпус» і ветерани «Українського добровольчого корпусу». На урочистість на Соборній площі та Алеї Слави зібралися більше 100 представників павлоградської молоді, студентів, керівників структурних підрозділів виконкому, громадських організацій міста.

«Ця подія  трагічна та водночас знакова сторінка в історії Української революції 1917-1921 років. На залізничній станції Крути вояки – студенти  прийняли нерівний бій за підступи до Києва, вони залишилися без належної підтримки, але не відступили. Ціною свого життя юні добровольці зупинили наступ противника. Відвага та самопожертва кількох сотень військових  курсантів, студентів, гімназистів стала гідним прикладом  для сьогоднішніх поколінь борців за незалежність  — севастопольських студентів — курсантів, які  у березні 2014 року, під  страхом смерті, заспівали гімн України перед окупантами Криму. Нехай цей скорботний день стане суворою засторогою для усіх, хто бере на себе політичну відповідальність за долю країни. Вірю, що сьогоднішня молодь, усі ми достойно витримаємо іспит на побудову  демократичної, правової держави європейського зразка»,

- виступив перед присутніми міський голова Анатолій Вершина.

Небайдужі мешканці нашого міста зібралися для того, щоб покласти квіти до місцевих пам'ятників героям, які загинули за незалежність України і вшанувати загиблих хвилиною мовчання.

До учасників заходу та всіх павлоградців звернувся і керівник Павлоградського осередку «Національного корпусу» Денис Середа:

«Ми вважаємо, що саме цей день має стати днем українського студентства в нашій країні. А ще хочу додати від імені всієї української молоді, що ми – рішучі, як ніколи і вже сьогодні готові брати відповідальність за майбутнє нашої нації».

Присутні поклали квіти до Пам’ятного знаку визвольної боротьби на Павлоградщині та України, Меморіальної дошки загиблих бійців АТО, а також пам'ятного знаку-каменя, розташованого на Алеї Слави на місці майбутнього пам'ятника загиблим учасникам АТО. Після цього павлоградці вшанували пам'ять всіх героїв, загиблих за Україну в різні часи, хвилиною мовчання.

Відео-трансляцію заходу ви можете подивитись за посиланням