Вы здесь

Створений Павлоградський окружний суд

На базі Павлоградського міськрайоного суду, Тернівського міського суду та Юр’ївського райсуду створений Павлоградський окружний суд. Але поки що він створений тільки «на папері» - згідно відповідного Наказу Президента України. Фактично буде створений та запрацює окружний суд із 2019 року. А поки що міськрайонний суд продовжує функціонувати та здійснювати свої повноваження.

Про це журналістам повідомив під час прес-конференції суддя-спікер Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак.

«Що стосується апарату суддів, то всі співробітники судів Павлограда, Тернівки та Юр’ївки, скоріш за все, будуть працювати згодом в новому окружному суді. Але всі деталі на новому рівні ще не врегульовані. Тому в усіх документах, зверненнях, позовах потрібно писати поки що старі назви судів»,

- пояснює суддя-спікер.

Зокрема передбачається, що в Тернівці та Юр’ївці будуть деякі філіали та відділи, куди місцеві мешканці будуть подавати відповідні документи.

А так, як наразі формується Єдина інформаційна система, реєстрація документів фактично буде проходити в Павлоградському суді. Тобто додатково їхати в інше місто не доведеться. Також суддя-спікер додав, що, швидше за все, судові розгляди, будуть як і раніше проходити за місцем проживання людини. Для цього деякі судді залишатимуться в Юр'ївці і частина - в Тернівці. Якщо ж це буде колегіальний розгляд справи, тоді туди доведеться також їздити суддям Павлоградського суду.

«Тому для людей обмежень в доступі до правосуддя не буде»,

- запевняє Мар'ян Мицак.

Разом з тим, спікер каже, що в Павлоградському суді гостра нестача кадрів. Тут наразі працює лише 9 суддів, ще 9 суддів – без повноважень і 1 суддя знаходиться у декретній відпустці. А загалом повинно працювати не менше 22 суддів. Тому і розгляд багатьох справ затягується на довгий час чи відкладається, бо працівники суду фізично не встигають все зробити.