Вы здесь

В Павлограді збільшилась кількість травмованих

У зв'язку з погіршенням погодних умов в Павлограді та Західно-Донбаському регіоні кількість отриманих травм на вулиці городянами значно збільшилась. Наразі до міського травмпункту щодня звертається 50-60 павлоградців. Така цифра тримається вже більше тижня. Про це під час прес-конференції повідомив лікар-травматолог міської лікарні № 4 Євген Теренюк.

«Для порівняння, в осінню пору року до нас звертаються від 30 до 40 чоловік на день із травмами різного характеру. Зараз же через погіршення погодних умов (великої кількості снігу та ожеледиці) це в основному вуличні травми – близько 60-70 % від загальної кількості пацієнтів, які звертаються»,

- каже травматолог.

Павлоградці звертаються із сильними забоями та переломами верхніх та нижніх кінцівок (20-30 %).

За словами лікаря, через недотримання елементарних правил обережності найчастіше травмуються люди похилого віку (40-50 % від загальної кількості) та діти (10-15 %).

Загострив він увагу і на тому, що часто люди травмуються в стані алкогольного сп’яніння. Наприклад, під час новорічних свят також збільшилась кількість звернень із травмами – близько 50 випадків – саме з вищезгаданої причини. Це і переломи, і забої, і порізи – в основному, травми кримінального характеру.

Євген Теренюк наголосив і на тому, що важливо своєчасно звертатися після отримання травми до лікувального закладу.

«На жаль, 20-30 % травмованих людей звертаються несвоєчасно. Буває, звертаються із переломами через кілька діб, а буває, і через тиждень. Це ускладнює як стан здоров'я самого пацієнта, так і ускладнює його лікування. Такий перелом вже ускладнюється зміщенням кісток, серйозними набряками, гематомами і лікується значно складніше та довше»,

- каже лікар.

Але травмування можна уникнути. Лікар радить, щоб убезпечити себе від падіння взимку, бажано не виходити на вулицю без крайньої необхідності, а в разі потреби - ходити бажано по посипаних дорогах і тротуарах, на сходинках триматися за поручні.

Також рекомендується користуватися комфортним та зручним взуттям без каблука, без платформи, на низькій підошві, або ж придбати в магазині або аптеці гумові льодоступи (їх вартість в аптеках міста становить 80-95 грн.). Літнім людям можна слід користуватися тростиною з гумовим наконечником або шипом.

«Якщо ж травми уникнути не вдалося, краще не займатися самолікуванням, а одразу ж звернутися до фахівця в травмпункт. До того ж, він працює цілодобово, як і рентген-кабінет»,

- підкреслив лікар-травматолог.

До речі, зараз у лікарні № 4 травмованим пацієнтам в основному роблять цифровий рентген, тому за плівку платити не треба, за виключенням особливих випадків. Пацієнти мають купувати, за необхідністю, лише гіпсові та марлеві бинти.