Вы здесь

На Дніпропетровщині борг населення за газ складає майже 2 мільярди гривень

У 2017 році з початком опалювального сезону серед побутових споживачів Дніпропетровщини значно зросли неплатежі за використаний газ. Борги населення за блакитне паливо вже зросли до 1,85 млрд грн., що в два рази більше суми боргу в 2016 році. Про це повідомляє прес-служба ТОВ «Дніпропетровськгаз збут».
 
Майже половина заборгованості – близько 900 млн грн – припадає на жителів Дніпра. Значна сума боргу за газ також припадає на бюджетні неплатежі за субсидії і становить 1,15 млрд грн.
 

«На жаль, деякі несумлінні споживачі не вживають жодних заходів для погашення заборгованості. Більша частина неплатників заборгувала за енергоресурс понад 5 тис грн. А у деяких цей борг вже досяг кількох десятків тисяч гривень. Такі громадяни не сплачують рахунки за газ місяцями або роками та ігнорують повідомлення про відключення до моменту припинення їм газопостачання»,

 
- йдеться у повідомленні.
 
Чинними нормативними документами регламентується, що в разі несплати за спожитий природний газ компанія має право призупинити подальше газопостачання та стягнути заборгованість зі споживача в судовому порядку. Тож компанія наполегливо рекомендує не нарощувати заборгованість та подбати про сплату боргів, не чекаючи відключення.

 

«Споживачі, які не оплачують вчасно рахунки за газ, повинні усвідомити, що процес відновлення газопостачання здійснюється лише після 100% оплати боргів за газ та компенсації витрат працівників газової компанії на роботи з припинення та подальшого відновлення газопостачання, що в середньому коштує від 500 грн»,

 
- коментує директор «Дніпропетровськгаз Збут» Тетяна Соболь.