Вы здесь

Павлоградських учасників АТО та їх родини навчатимуть долати посттравматичний стрес

Майже кожен боєць, який повертається після війни із зони АТО додому, зазнає психологічної травми, не може швидко пристосуватися до побутових умов та свого перебування у соціуму на вже безпечній території, адаптуватися до мирного життя. Тому він потребує не тільки подвійної уваги зі сторони родичів та друзів, а й кваліфікованої психологічної допомоги та реабілітації.

Саме тому волонтери та громадські організації Павлограда (зокрема ГО «Павлоградське об’єднання воїнів АТО та волонтерів «Патріот», ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів Західного Донбасу», ГО «Військово-патріотична організація «Хорт», ГО «Самопоміч», ГО «Спілка матерів «Допомога та підтримка», ГФ «Павлоградська самооборона») ще у серпні 2017 року вийшли до міського голови Анатолія Вершини, депутатів міськради, членів громадської ради та Павлоградського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді (МЦССДМ) з ініціативою прийняти комплексну програму реабілітації «Психо-соціальна адаптація осіб, які постраждали від бойових дій під час АТО». Програма, розроблена фахівцями і волонтерами, передбачала не тільки постійну реабілітацію всіх потребуючих допомоги, а й профільне навчання фахівців, які працюють в громадських та державних організаціях. Ініціатива громадськості була підтримана місцевою владою.

І вже 15 січня на базі Павлоградського центру надання допомоги учасникам АТО (координатор Тетяна Іванівна Рибалко) при Павлоградському МЦССДМ в рамках програми реабілітації розпочався довготривалий курс тренінгів під назвою «Крок на зустріч» для учасників АТО, членів їх сімей, волонтерів та внутрішньо переміщених осіб. Мета тренінгів - профілактика розвитку у учасників бойових дій, членів їх сімей та ВПО посттравматичних стресових розладів (ПТСР), зокрема їх лікування, дезадаптації, уникнення їх конфліктів з оточуючими, а також відновлення у них психічного здоров’я та ефективної соціальної поведінки, зміцнення їх особистісного та соціального статусу.

Також за ініціативою громадських організацій міста з метою реалізації вищезгаданої програми в 2018 році із міського бюджету було виділено кошти для оплати праці залученого фахівця-психолога до Центру надання допомоги учасникам АТО.

Отже основним тренером в курсі психологічної реабілітації стала залучений фахівець – дипломований та сертифікований міжнародними організаціями психолог-аналітик та практикуючий психолог Олена Михайлова. Олена практикує та займається психологічною роботою в групах вже 30 років. Вести курс тренінгів та долати разом із бійцями ПТСР їй допомагатимуть дипломовані та сертифіковані спеціалісти: психотерапевт та психіатр із 20-річним стажем Михайло Михайлов; реабілітолог, консультант з питань соціальної адаптації та залежностей, спеціаліст зі створення груп психологічної самодопомоги Тетяна Савченко; а також волонтер АТО та сертифікований випускник курсу тренінгів з організації груп самодопомоги від ДніпроОДА та ГО «Об’єднання тілесно-орієнтованих терапевтів «Баланс» Ганна Третьяк.

«Проходження курсу тренінгів буде корисне тим людям, які помічають у себе наслідки пережитого стресу, зловживання алкоголем та наркотичними засобами, взаємовідносини між батьками та дітьми, депресії, конфліктів з оточуючими: як на роботі, так і вдома. Це допомога для людей, які в силу життєвих обставин перебували в складних, екстремальних умовах, пережили насилля, як фізичне, так і психологічне»,

- кажуть спеціалісти.

Перша зустріч, яка тривала більше трьох годин, носила більше ознайомчий характер. Поки що до участі в тренінгу долучилися близько 10 чоловік, серед яких учасники бойових дій в АТО, мами та дружини бійців. Але це тільки початок. Головне - попереду.

Окрім знайомства з підопічними спеціалістами визначалась причина звернення кожного з них. Під час тренінгу учасники не тільки змогли отримати інформацію про причини своїх труднощів, а й визначили основні симптоми проблем, пов’язаних з посттравматичним стресовим розладом. Психологи навіть встигли показати учасникам тренінгу кілька практичних вправ з подолання стресу та активізації роботи мозку.

Тим, хто прийшли, та новим учасникам спеціалісти запропонували дві форми подальшої роботи: закрита окрема група для учасників бойових дій та відкрита загальна група для всіх, хто звернувся та потребує психологічної допомоги.

Участь в тренінгах є безкоштовною, добровільною та анонімною, в зручний для учасників час.

Тренінги будуть проходити щочетверга о 17.30 в актовій залі Центру надання допомоги учасникам АТО за адресою вул. Соборна, 42а, 1 поверх.

Телефони для довідок і запису на курс тренінгів: (05632) 6-01-96 та (095) 718-10-55 - Тетяна Іванівна Рибалко; (066) 832-97-69 – Олена Михайлова; (099) 282-40-44 або (096) 284-93-26 – Ганна Третьяк; (050) 262-24-88 – Тетяна Савченко; (095) 198-22-15 – Тетяна Найда.