Вы здесь

В павлоградській школі № 12 відкрилась Алея «Вогонь пам'яті» (Фото)

У п'ятницю, 8 грудня, в павлоградській загальноосвітній школі № 12 в рамках конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» урочисто відкрилася Алея пам'яті загиблих героїв, які віддали своє життя за Україну і захищали нашу країну в різні часи, а також на честь загиблого бійця АТО Володимира Вороніна - випускника цього навчального закладу.

Втілила в життя цей проект ініціативна група «Батьківська ініціатива» (керівник - Людмила Василівна Безверха). А до його реалізації приєдналися міський голова Анатолій Вершина, депутати міської ради, батьківський комітет, колектив та учні школи.

Мета проекту - патріотичне виховання підростаючого покоління та гордості за наш, український, народ, створення в школі умов для проведення уроків мужності та історії, а також різноманітних урочистих заходів.

«Ініціатором проекту стала дружня родина школи № 12. А я його підтримав тому, що всі ми останнім часом багато говоримо, але мало робимо. Цій території та мікрорайону міською владою раніше приділялось уваги дуже мало. Тому хотілося тут зробити місце, куди б місцеві мешканці змогли прийти. Тим більше, що все згодом забувається. Колись в Україні таки наступить мир, а ті, хто до нього привели, наші хлопці, які, захищаючи свою країну, загинули, не повинні бути забутими. Тому сьогодні важливо у молодого покоління з дитинства виховувати почуття патріотизму, щоб вони знали вартість свободи, миру та незалежності. А ця Алея допоможе в цьому. Тут пройде не одна лінійка, не одне свято»,

- каже депутат Павлоградської міської ради та менеджер по адміністративній діяльності ДТЕК «Павлоградвугілля» Андрій Чернецький.

Також на урочистому відкритті Алеї пам’яті були присутні міський голова Анатолій Вершина,  заступник міського голови Олександр Радіонов, народний депутат України Артур Мартовицький,  депутат обласної ради Микола Пономарчук, регіональний представник ДТЕК по соціальному розвитку Олена Коновалова, представник «Агенції економічного розвитку м. Павлоград»  Булгакова Н.В.

Гості вітали присутніх з успішною реалізацією проекту, зазначивши при цьому, що чим більше дорожить людина пам’яттю своїх батьків, дідів і прадідів, тим глибше відчуває вона відповідальність за майбутнє. Саме у цій вдячності і пам’яті – корінь нашого нинішнього існування, витоки нашої совісті, гідності, честі, ідеалів.

За активну громадську позицію та допомогу у реалізації проекту члени ініціативної групи отримали подяки міського голови.

Із фонду конкурсу на реалізацію проекту спрямували 50 тис. грн (придбали гранітну стелу з художнім оформленням, LED-прожектори, кабель, бруківку, бордюр, цемент). Своїми руками виконані роботи на 18 тис. грн (провели 15 суботників, купили і висадили дерева, демонтували старий паркан, вирівняли майданчик під бруківку і т.п.). Ще 10 тис. грн на бруківку додали меценати.

Відкриття проекту закінчилося вшануванням мешканців мікрорайону та учнів школи загиблих у різні роки, запалюванням свічок пам’яті та хвилиною мовчання.