Вы здесь

Депутати не дали бізнесмену, що знаходиться під слідством, приватизувати комунальну власність (Додано відео)

На останній 30-ій сесії, 21 листопада, депутати Павлоградської міськради більшістю голосів фактично відмовили у приватизації комунальних будівель у центрі міста (по вул. Горького, 135, навпроти ТЦ «Гулівер» та за будинком Голубицького) їхньому нинішньому орендарю – 48-річному бізнесмену та колишньому директору КП «Управління ринками» Георгію Маслєннікову.

Наразі Павлоградська міжрайонна прокуратура звинувачує бізнесмена у низці службових злочинів, в тому числі – у вимаганні хабара від одного з місцевих підприємців у сумі 80 тисяч гривень за те, що Маслєнніков може вплинути на службових осіб Павлоградської міськради, аби вони прийняли позитивне рішення щодо виділення земельної ділянки для розміщення на ній тимчасової торгівельної споруди вищезазначеного підприємця.

Як тільки на останній сесії начальник міського відділу обліку комунального майна та житлової площі Володимир Лисак озвучив проект рішення щодо приватизації зазначених земель, депутат від партії «Укроп» Сергій Тищенко попросив слова.

«Нагадаю, минулого разу це питання набуло певного резонансу в нашому місті, і багато хто з виборців, містян хотів би знати, як воно буде вирішено. І зараз це питання в підвішеному стані, бо людина, котра хоче приватизувати цей об`єкт, перебуває під слідством. Я особисто вважаю, що церез це він не має права отримувати можливість приватизовувати комунальну власність.  Тим паче, що це слідство розглядає схеми, які було зазначено, що нібито депутати мали голосувати за ті рішення, які лобіював Маслєнніков. Тобто, він, за версією слідства, брав хабарі за те, щоб потім впливати на рішення депутатів. І якщо ми зараз знову приймемо рішення про приватизацію, то фактично підтвердимо усю цю його схему. Є пропозиція - відкласти це питання, або голосувати поіменно. Щоб не було потім такого, як минулого разу, коли на офіційному сайті вивішуються одні результати, а по суті депутати проголосували зовсім по-іншому»,

- виступив депутат.

Нагадаємо, з пропозицією до депутатів проголосувати за приватизацію цих будівель загальною площею 700 квадратних метрів Георгій Маслєнніков виступив ще у кінці березня поточного року. Тоді він розповів, що орендує ці землі і будівлі з 2015 року і щомісячно виплачую в міський бюджет за оренду 8,7 тисяч гривень (станом на березень він виплатив у бюджет вже майже 170 тисяч гривень), окрім того вивіз з території будівель 10 машин сміття, замурував входи до приміщень (для того, щоб там не жили безхатченки, а люди не ходили в туалет). В планах у бізнесмена було побудувати тут громадську їдальню з якісною їжею за доступними для людей цінами. Але Георгій Маслєнніков не хотів вкладати великі гроші на той час в орендовані приміщення, їх ремонт, тому і просив їх йому продати. До речі, балансоутримувачем цього комунального майна і досі є Комунальне підприємство «Агентство Ритуал».

Ще тоді, 4 квітня, під час пленарного засідання сесії більше половини присутніх депутатів проголосували «проти» надання дозволу на приватизацію Маслєнніковим вищезгаданих земель та приміщень. Переголосовували тоді депутати кілька разів, а кількість голосів «за» чи «проти» голосно рахувала лічильна комісія. Однак того ж дня на офіційному сайті міської ради в розділі «поіменне голосування» з'явились зовсім інші результати голосування, згідно яких більшість депутатів проголосувала «за» прийняття цього рішення, тобто дозвіл на приватизацію. Це викликало велике обурення у деяких депутатів, які голосували «проти», активістів і навіть представників ЗМІ. Згодом це скандальне питання затихло і більше депутатами не розглядалося…

А згодом представникам громадськості та ЗМІ стало відомо, що Георгій Маслєнніков на посаді директора КП «Управління ринками» не працює, а Павлоградська прокуратура висунула йому звинувачення в скоєнні службового злочину, передбаченого ч.3 ст. 369-2 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди») Кримінального Кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років із повною конфіскацією майна підсудного. І вже в липні над бізнесменом розпочався суд. В обвинувальному акті прокурора йшлося про те, що 23 квітня 2017 року Георгій Маслєнніков мав у своєму службовому кабінеті зустріч з місцевим підприємцем К. За словами прокурора, керівник КП «Управління ринками» тоді пообіцяв бізнесменові вплинути на службових осіб Павлоградської міськради, аби вони прийняли позитивне рішення щодо виділення земельної ділянки для розміщення на ній тимчасової торгівельної споруди підприємця. Згідно з висновками слідства за такі свої послуги бізнесмен зажадав від потерпілого винагороду у сумі 80 тисяч гривень, а той був просто змушений погодитися. Згідно акту, наступного дня Г. Маслєнніков, перебуваючи у своєму автомобілі «KIA» поблизу офісу КП «Управління ринками», отримав від К. частину коштів у сумі 10 тис. грн. А вже 15 травня потерпілий передав обвинуваченому залишок «винагороди» у сумі 69 тис. грн. під час зустрічі у Дніпрі. До речі, на першому суді сам Георгій заявив, що свою вину в скоєнні злочину він не визнає і додав, що буде давати покази після того, як будуть опитані потерпілий та усі свідки. Розгляд кримінального провадження у суді триває і досі. До речі, нещодавно, 27 листопада, відбулося чергове засідання суду, на якому опитували свідків – представників міськвиконкому. Наступне засідання відбудеться на початку грудня.

Отже, після виступу на сесії 21 листопада депутата Сергія Тищенка знову почалося бурхливе обговорення цього питання. Ще одна спроба бізнесмена, колишнього посадовця, що зараз перебуває під слідством, приватизувати приміщення, які він і досі орендує, обурила багатьох депутатів. Так, депутат та колишній мер Павлограда Іван Метелиця запропонував взагалі скасувати договір оренди комунального майна із Маслєнніковим, а землю та приміщення виставити на аукціон. А з вже отриманих від продажу на аукціоні коштів компенсувати бізнесмену його витрати на благоустрій та прибирання орендованої території. На що міський голова Анатолій Вершина запропонував Івану Метелиці оформити його пропозицію до депутатів документально, із правовим обгрунтуванням.

Потім ще виступили кілька депутатів. І після 15-хвилинної дискусії все ж таки перейшли до голосування – «проти» надання дозволу на приватизацію нерухомого майна проголосували 8 депутатів, інші 21 депутат – утримались. Отже, дозволу на приватизацію комунального майна бізнесмен Георгій Маслєнніков знову не отримав.

 

До речі, він сам був присутній під час обговорення цього питання і голосування. І коли депутати прийняли рішення, вийшов із зали…