Вы здесь

День гідності та свободи відзначили у Павлограді (ФОТО)

У вівторок, 21 листопада, в сквері Тараса Шевченка павлоградці відзначили День гідності та свободи.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко ще 13 листопада 2014 року підписав Указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня гідності та свободи. Це свято встановлено на честь початку саме 21 листопада двох доленосних подій в історії України – Помаранчевої революції у 2004 році та Революції гідності у 2013 році. Протести розпочалися 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і значно поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада. В результаті протести привели до зміни влади в країні.

Так, в Павлограді в центрі міста зібралися представники місцевої влади, служб виконкому, громадських організацій, депутати, військовослужбовці та волонтери.

Учасники урочистої церемонії вшанували пам’ять Небесної сотні - всіх тих, хто 4 роки тому відстоював насмерть на Майдані в столиці та інших містах України право наших громадян жити та працювати у вільній, демократичній та європейській державі - запалили свічки та поклали квіти перед стендом з фотопортретами Небесної сотні.

Також хвилиною мовчання вшанували і пам’ять тих, хто загинув на Сході України, захищаючи наші кордони та незалежність від агресора.

Також під час заходу вихованці павлоградських творчих колективів декламували патріотичні вірші.

Квіти поклали і до пам’ятника Кобзарю.